אלימות על רקע לאומני; קיצוניים התנכלו לנשים המפגינות למען דו קיום

המתפערים תוקפים את המפגינות. צילום: מיכאל מרטינז

כ-3 קיצוניים איימו פיזית על נשים המפגינות למען דו קיום בין העמים, בנוסף לכך תוך כדי האיומים הפיזיים הנשים ספגו קללות מכל סוג אשר רק תוכלו לדמיין

 עורך וכתב: מיכאל מרטינזכתב: מיכאל מרטינז.

 04.12.2015 , 13:45


המתפערים תוקפים את המפגינות. צילום: מיכאל מרטינז
המתפערים תוקפים את המפגינות. צילום: מיכאל מרטינז

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מקרה חמור זה קרה היום בשעות אחה"צ  באזור השעה 13:45 בצומת גן שמואל; צעירים בשנות ה-20 לחייהם רצו לעבר נשים אשר מפגינות למען דו קיום בין שני העמים וזאת תוך כדי שהם מגדפים ומקללים אותן, הנשים ההמומות פשוט עמדו חסרות אונים ולא ידעו מה לעשות, כתבנו מיכאל מרטינז נקלע לאירוע צילם ודווח מהשטח; אחת המפגינות אף נכנסה להלם מהפחד שהשליטו המתפרעים .

אחד המתפרעים חוסם את כביש 65 . צילום מיכאל מרטינז
אחד המתפרעים חוסם את כביש 65 . צילום מיכאל מרטינז

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

כתבנו מספר כי תוך כדי נסיעה הוא רואה צעיר האוחז בשתי ידיו דגל ישראל ורץ באמצע הכביש לכיוון המפגינות,תוך כדי שהוא מקפץ כמו משוגע,התחיל הצעיר להושיט ידיים לכיוון המפגינות ולשרטט באוויר בידיו תנועות תוקפניות אל מול פניהן של המפגינות המבוהלות שכתוצאה מכך מתרחקות אחורה. אחד הצעירים הושיט ידיים לעבר הנשים והרים ידיים באוויר וזה היה נראה שהוא הולך להכניס למפגינות מכות , חסם את כביש 65 בצורה מאוד מסוכנת לציבור תוך כדי שהוא מקפץ ומעודד על ידי צעיר נוסף . במהלך האירוע ניצפה צעיר חרדי הנשען על עמוד הנראה לכאורה כיד המכוונת באירוע, הצעירים תוך כדי ההתפרעות היו פונים אליו וחוזרים חלילה על הפעולות שלהם.

תמונת מצב מהאירוע. צילום: מיכאל מרטינז
תמונת מצב מהאירוע. צילום: מיכאל מרטינז

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחת המפגינות במקום הגב' הדס גרטמן אומרת לכתבנו "קללו אותנו בכל סוגי הקללות, אחלו לנו למות והאשימו אותנו שאנו אחראיות על כך שדוקרים ודורסים ורוצחים יהודים" .היא אומרת ומוסיפה כי "אחד המתפרעים אמר שצריכים להרוג אותכן".

האם תגישו תלונה במשטרה?  "אני פוחדת שיתנכלו לי, אני פחדתי גם על חברותי ותוך כדי מחשבות גם חשבתי על הצעירים שהם לא יסתבכו עם המשטרה."

האם את חושבת להמשיך בהפגנות השבועיות?  "נראה לי שבשבוע הבא אני אקח חופש מתוך חששות." עונה הגב' גרטמן המתגוררת באזור חדרה.

אחד המתפרעים תוקף את אחת המפגינות. צילום: מיכאל מרטינז
אחד המתפרעים תוקף את אחת המפגינות. צילום: מיכאל מרטינז

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המשטרה שהגיעה למקום, במקום לטפל במקרה ולחפש את המתפרעים, באופן מדהים התחילו בתשאול המפגינות, האם יש לכן אישור להפגנה? מי האחראית עליכן? דבר שהשוטרים בכלל לא היו צריכים לשאול ,לפי סעיף 83 לפקודת המשטרה [נוסח חדש], תשל"א-1971 הפגנה שדורשת רישיון היא הפגנה שבה מפגינים מעל חמישים איש ולא רק כך אלה שהמפגינות עשו זאת בשקט וללא כל חסימת כבישים ואו הפרעה לציבור ולכן הפגנתם בעיני החוק מאושרת .

 

 

 

 

 

 

 

 

זהו מקרה חמור מאוד שטופל באופן בלתי הולם, להזכירכם אירועים דומים בעבר אף הסתיימו עם פגיעות פיזיות חמורות ולכן אירוע מהסוג הזה חייב להיות מטופל בחומרה על ידי המשטרה והגורמים המתאימים.

  

About The Author

Related posts

Leave a Reply