שטר ה- 200 שקלים רק הושק – וכבר זויף

שטר ה- 200 שקלים החדש. באדיבות: בנק ישראל.

רק שבועיים חלפו מאז הופץ השטר החדש של 200 שקלים, וזייפנים כבר הצליחו לזייף ולהנפיק שטר שדומה מאוד למקור. המשטרה עצרה 5 חשודים שלכאורה זייפו את השטר החדש ואף ניסו לשלם עמו במספר תחנות דלק הממוקמות בצפון.

עורך: דן לונדוןמאת: דן לונדון

07.01.2016 , 09:49


לפני כשבועיים הושק רשמית השטר החדש על סך 200 שקלים עם דיוקנו של המשורר הגדול נתן אלתרמן והופץ בהתלהבות לבנקים, עוד לא נולד וכבר נפל השטר הכחול לידיהם של זייפנים מומחים – שהצליחו להנפיק שטרות דומים אך מזויפים.

המשטרה עצרה היום 5 חשודים שזייפו מספר שטרות של 200 ₪  וניסו לשלם עמם בתחנות דלק באזור כרמיאל ובאזור מחניים.

בנק ישראל: "היכרות עם סימני הביטחון תוביל לזיהוי הזיופים"

שטר ה- 200 שקלים החדש. באדיבות: בנק ישראל.
שטר ה- 200 שקלים החדש. באדיבות: בנק ישראל.

שטר ה- 200 שקלים החדש. באדיבות: בנק ישראל.
שטר ה- 200 שקלים החדש. באדיבות: בנק ישראל.

הסיפור התחיל כאשר התקבלה תלונה במשטרה על התשלום בשטרות המזויפים – המשטרה פעלה באופן מידי ושני כלי הרכב של החשודים נעצרו באזור ראש פינה. 5 חשודים תושבי הכפר טובא זנגריה שהיו ברכבים נעצרו, נחקרו – ונכלאו. הבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרם בבית משפט השלום בקריית שמונה.

"מדובר עד כה ב-4 מקרים בהם הצליחו החשודים בעורמה לשלם בשטרות המזויפים תוך הסחת דעת של המוכר בחנות הנוחות."אומר בכיר במשטרה.

השטר החדש, השני בסדרת השטרות החדשים, אמור להציג "סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות" – כך הציגו את השטר החדש בבנק ישראל עם השקתו, לפני כשבועיים. אלא שנראה שגם סימני הביטחון על השטר המיוצרים בטכנולוגיות שונות ואמצעי הביטחון המתקדמים, לא סייעו במאבק בזייפנים.

תגובת בנק ישראל:

"ניסיונות לצלם שטרות ולהדפיס שטרות מזויפים היו ויהיו", "סימני הביטחון בסדרת השטרות החדשה, שהם מהמתקדמים בעולם וברורים ופשוטים לזיהוי, מבטיחים שמי שיכיר את סימני הביטחון ידע לזהות שטרות מזויפים. ניתן להיווכח בכך בקלות מהתבוננות בדוגמאות הזיופים".

About The Author

Related posts

Leave a Reply