התנועה למען איכות השלטון שוב יוצאת למלחמה למען כלל אזרחי המדינה והפעם נגד מתווה הגז

קריקטורה: Yonatan Wachsmann - יונתן וקסמן / Calcalist כלכליסט

עדכון חשוב מהעתירה לבג"צ נגד מתווה הגז: השופטים הבהירו למדינה בהחלטה חסרת-תקדים, שהפעם אי אפשר יהיה לסגור את העניין עם פקידים, והבכירים יצטרכו בעצמם להגיע לבית המשפט ולספק הסברים למתווה הזה. הפעם לא נותנים להם להתחמק!

קריקטורה: Yonatan Wachsmann - יונתן וקסמן / Calcalist כלכליסט
קריקטורה: Yonatan Wachsmann – יונתן וקסמן / Calcalist כלכליסט

מדובר בהחלטה חסרת תקדים במסגרת עתירת הענק שהגשנו נגד המתווה שמקים מונופול גז מפלצתי ליצחק תשובה וחבריו מנובל אנרג'י. העתירה מציגה באופן ברור את ההליכים החריגים, הנמהרים, המגמתיים וחסרי הסמכות שננקטו על ידי הממשלה כדי לנטרל את הממונה ואת בית הדין להגבלים עסקיים ולנשלם מסמכויותיהם – ואת ההליך הפגום מיסודו בו גובש המתווה, מתוך מגמה ברורה לרצות את המונופול של יצחק תשובה ונובל אנרג'י ולמנוע את אכיפת הדין עליו. לא ככה מקבלים החלטות קריטיות לעתיד הציבור.

בית המשפט מבהיר למדינה שכאן אי אפשר יהיה למרוח – אלא שמדובר בעניין שעליו קברניטי המדינה צריכים לקחת אחריות אישית, ולהתייצב ולהגן על עמדתם. בנוסף, השופטים החליטו לדון בעתירה הזו בהרכב מורחב והדיון הבא יתקיים ב-3 בפברואר – נמשיך לעדכן בהתפתחויות מהעתירה – מדובר בצעד חשוב ומעודד אבל המאבק רחוק מלהסתיים – המתווה הזה, שהתקבל בהליכים תמוהים ומוזרים, שפוגע קשות במשק, בכלכלה ובעקרונות יסוד דמוקרטיים – חייב להתבטל.

מאת:התנועה למען איכות השלטון

About The Author

Related posts

Leave a Reply