ראובן עטר פוטר מנתניה: בני לם וגיא צרפתי יחליפו אותו על הקווים

לם וצרפתי

מכבי נתניה פיטרה אתמול את ראובן עטר לאחר שהגיעה עמו להבנות על סיום דרכו במועדון, יממה לאחר ה-2:0 מול הפועל חיפה. בנועלת הטבלה בחרו להיפרד מהמאמן, שהגיע במקומו של שלומי דורה במחזור העשירי וצבר רק שלוש נקודות בשמונה משחקים. במועדון בחרו לזעזע את המערכת פעם נוספת אחרי 18 מחזורים בלבד. ולהיפרד ממאמן שני העונה. עטר סיים את דרכו אחרי 8 משחקים בהם לא הצליח לנצח. בני לם, שצפוי להחליפו, נפגש עם דורון אוסידון

מאת: מדור ספורט


הקבוצה, שנקלעה למאבקי תחתית מפתיחת העונה האמינה כי עטר, האיש והתלתלים שהחליף את שלומי דורה יהיה מסוגל לייצב אותה, אך המציאות הייתה אחרת.  הקדנציה החמישית של עטר נמשכה שמונה משחקים , בהן רשם חמישה הפסדים, שלוש תוצאות תיקו ויחס שערים שלילי של 13:3.

ראובן עטר. באדיבות: מכבי נתניה
ראובן עטר. באדיבות: מכבי נתניה

אם עוד נשארה אופטימיות בקרב אנשי הקבוצה לפני המשחק מול הפועל חיפה בשבת, בסיומו היא התחלפה לחוסר תקווה. ככה זה כשסוגרים 12 מחזורים ללא ניצחון, אחרי ההפסד 2:0 לקבוצה של מאיר בן מרגי. ההפסד והיכולת החלשה שהפגינו השחקנים, כולל השחקנים החדשים שהשבוע צורפו, הביאו להתערערות סופית במעמדו של עטר. כזכור, במקביל לגיבוי לו זכה המאמן לאחרונה מהיו"ר דורון אוסידון הנהלת המועדון סיפקה לעטר את כל דרישותיו בנוגע לסגל השחקנים עד כה בחלון העברות – שנפתח בשבוע שעבר כשצורפו חמישה שחקני רכש. 

ב-6 בנובמבר מונה ראובן עטר למאמן נתניה, וזאת לאחר שהיו"ר דורון אוסידון נענה לקריאות מהקהל לפטר את דורה. היום חודשיים אחרי, נתניה נותרה במקום האחרון בטבלה עם 10 נקודות ולא ניכר כי הזעזוע עבד. 

האכזבה הגדולה ביותר מעטר נשמעה בקרב אנשי ההנהלה, אותם אנשים בדיוק שלחצו להביאו במקומו של שלומי דורה והיו משוכנעים אך לפני מספר מחזורים שהוא המתאים ביותר לשנות ולהביא את הקבוצה להצלחה. גורם בהנהלה אף רמז לפני המשחק  "המצב שלנו חמור ולא יכול להישאר ככה. יש אפשרות שנבצע זעזוע", לפני פיטוריו של המאמן.  היו כאלה בנתניה שחשבו כי על עטר להתפטר בעצמו, אך בהנהלה הקדימו כשמסרו לו הודעה על סיום תפקידו. 

אוסידון שנראה אמש מדוכדך מאוד, קיבל, מאחורי הקלעים, המון דרישות לפטר את המאמן וזה כולל חלק מאנשי הדירקטוריון, שלחצו רק לא מזמן להביא את עטר כאשר הוחלט על סיום תפקידו של דורה במועדון.

יו"ר מכבי נתניה. דורון אוסידון
יו"ר מכבי נתניה. דורון אוסידון

אוהדי נתניה שזוכרים לעטר חסד נעורים מהימים של ההצלחות שלו בקדנציות הקודמות, וחלקם הגדילו לעשות ושלחו לעטר הודעות טקסט בתמיכה לאחר ההפסד מול הפועל חיפה בשבת האחרונה. במקביל, האוהדים העבירו ביקורת על שחקנים בקבוצה שלטענתם לא נותנים את עצמם לקבוצה. השחקנים ששמעו את הביקורת המוטחת בהם, מצידם העבירו ביקורת על הקהל שלא תומך ברגעים הקשים ורק שורק בוז לאורך כל המשחק. במיוחד כאב לשחקנים מסע הבוז נגד ירין חסן, השחקנים בקבוצה אמרו "לא יכול להיות שהקהל שלנו יקלל חבר שלנו מהקבוצה. כולנו עומדים מאחורי ירין. אפשר לכעוס לפני ואחרי משחקים, אבל תוך כדי משחק לגרום לו לאיבוד ביטחון? זה לא בסדר".

גורמים משפיעים בדירקטוריון הקבוצה, כמו עודד מכנס ויוסי דורון, דיברו עם אוסידון מיד לאחר שריקת הסיום בשבת והמליצו לו לא להמתין יותר ולפטר את עטר. באותה שיחה העלו גם את האופציה למנוי בני לם לתפקיד. כרגע, עד להתכנסות הדירקטוריון הוחלט כי גיא צרפתי יעביר את אימוני הקבוצה.

בני לם, מנהל מחלקת הנוער של המועדון היום ומי שאימן את הקבוצה בעברו, הגיע למתחם לפגישה עם אוסידון. לפני פגישה מסר לם : "מה שיחליטו יחליטו, אני כאן בראש ובראשונה בשביל המועדון. עדיין לא יודע מה יהיה". היו שמות נוספים שהועלו בהקשר זה כמו מנחם קורצקי ויובל נעים.

לם וצרפתי
לם וצרפתי

באסיפה שנערכה ע"י היו"ר דורון אוסידון נאמר לשחקנים: "החלפנו כבר שני מאמנים העונה, כך שמעכשיו כל האחריות היא עליכם, יש עוד 45 נקודות אפשריות בקופה ואני מאמין שנישאר בליגה." עוד הוסיף "כואב לי על כל איש צוות שעוזב , המועדון עובר טלטלה רצינית ואני פה לכל דבר תבקשו ממני…" גיא צרפתי שכרגע נשאר על הקווים אמר לשחקנים "כרגע התפקיד שלי הוא קודם כל לנסות להרים המורל ולתרום כמה שיותר כדי שהקבוצה תישאר."

ראובן עטר אמר בתגובה: "מכבי נתניה זה מועדון שאני מאוד אוהב, מאוד כואב לי שהגענו למצב הזה, אין לי טענות לאף אחד, אני מאוד מקווה שעם השחקנים החדשים שצירפתי, הקבוצה תצליח להתחבר ולהצליח במשימות שלה."

About The Author

Related posts

Leave a Reply