החוויה בשיפודיה של שמעון דומה לחוויה של מנגל ביער

מדור: אוכל

היום, בחיפוש אחר כתבה מעניינת על מסעדה ואו בית קפה, תוך כדי נסיעה חלפתי בסמוך למסעדת שיפודים, שנראית אמנם עממית, אבל דווקא זה, עשה לי חשק לרדת לאכול. החניתי את רכבי בסמוך ונכנסתי, פניתי לבעל העסק ושאלתי אותו על מה הוא הכי ממליץ, ענה מיד ללא היסוס "קבאב, אין על הקבאב שלנו"…, אכן הזמנתי מנת קבאב. בזמן ההמתנה להגעת המנה, הוגשה לי צלוחית חמוצים, שכמוהם לא טעמתי מעולם וחשבתי לעצמי שרק בשביל החמוצים הייתי חוזר פעם נוספת לאכול במסעדה.

שמעון:"אצל שמעון על האש, הכי טעים שיש"
שמעון:"אצל שמעון על האש, הכי טעים שיש"

מנת הקבאב הגיעה בתוך פיתה חמה, המנה הייתה טעימה להפליא, קציצות הקבאב נימוחות ועסיסיות החזירו אותי מידית לפעם האחרונה שפרסתי עם משפחתי מנגל באחד מהיערות בסביבה, לפיכך מבחינתי, למרות שהצ'יפסים אכזבו במקצת עדיין המנה זוכה לציון גבוה – 8.  בסיום המנה נותרתי רעב, לפיכך פניתי שוב לבעל המקום, שמעון, ושאלתי על מה עוד ימליץ לי, ככה כדי לסגור את תחושת הרעב ולצאת מפה עם "המון טעם של עוד?", מיד ענה שהוא הכי ממליץ לקחת נקניקיות מרגז שהוא מכין בעצמו. שמעון בגאווה מציין כמו חוזר על סלוגן "אצלנו מכינים הכל במקום" ואני ללא היסוס משיב לו  "קדימה – שוט".

השיפודיה של שמעון - מבחר סלטים טעימים והחמוצים ליגה
השיפודיה של שמעון – מבחר סלטים טעימים והחמוצים ליגה

תוך כדי המתנה למנה שלי, אני מתבונן בכמויות העוברים ושבים, הנכנסים והיוצאים, 'וואלה' ממש כמו מפעל, לדבריו המקום קיים כבר 8 שנים, אני מתרשם מאוד מהפופולאריות של המקום וניכר מאוד שאצל קהל הלקוחות נוצרה חיבה גדולה לבעל העסק. מייד מרגישים שהיחס שלו טוב, אדם אדיב ונחמד, מלח הארץ, איש שאוהב להאכיל אנשים מהלב, גם כשנכנסים לאכול בפעם הראשונה. נדמה כי הפשטות שלו והנשמה שהוא מכניס למנות שהוא מגיש, עושה אותן טעימות יותר . "זהו זה תהנה" אומר שמעון ומגיש לי את מנת המרגז שמוכנה, אני טועם ועוצם את עיניי, אוכל את המנה כולה ונדהם מהטעם, חיבור הטעמים מזכירים לי את הבית, לרגעים אני סבור אפילו שהמרגז אצל שמעון טעים יותר, כל שנותר לי הפעם הוא לתת לו את הציון למנה 10 …פשוט 10!

השיפודיה של שמעון - מבחר בשרים ברמה
השיפודיה של שמעון – מבחר בשרים ברמה

שמעון רואה שאני נהנה ואומר  "אצל שמעון על האש, הכי טעים שיש"

שיפודיה עממית ברחוב הנשיא 78, בלב העיר חדרה.

About The Author

Related posts

Leave a Reply