"הנהג שלכם הוא עבריין מין מורשע"

עבריין מין מורשע . אילוסטרציה

בתנועת הנוער "בני המושבים", יצאו הילדים לטיול, לאחר שעברו כמה שעות והאוטובוס כבר היה קרוב לאילת, אחד המדריכים קיבל עדכון טלפוני מדאיג ממשרדי מועצת קדימה–צורן, לפיו הנהג שמסיע אותם הוא עבריין מין מורשע. לאחר התייעצות מהירה הוחלט לבקש את הנהג 'לרדת' לאלתר מההגה, הוא הוחזר לביתו ובמקביל נשלח נהג אחר להחליפו. לדברי ראש המועצה המקומית, שביט מס, מדובר באירוע מאוד חמור ואסור שיחזור על עצמו

עורך: דן לונדוןמאת: דן לונדון     

18.01.16, 21.50


"ידענו שחייבים לפעול במהירות"    אילוסטרציה
"ידענו שחייבים לפעול במהירות" אילוסטרציה

לפני כשלושה שבועות יצאו קבוצת ילדים מתנועת הנוער "בני המושבים", שכפופה לאגף החינוך והרווחה במועצה האזורית קדימה–צורן. מראש נבחרה חברת ההסעות מסוימת, המספקת שירות למועצה. כעבור מספר שעות, קיבל אחד המדריכים שיחת טלפון מדאיגה ממזכירות מועצת קדימה–צורן: "הנהג שלכם הוא עבריין מין מורשע", כאשר האוטובוס היה כבר קרוב לאילת. מיד הוחלט כי הנהג יפסיק את פעילותו ויחזור לנתניה, במקביל חברת ההסעות שלחה נהג אחר שיחליפו.

מסתבר שהנהג נ', שהועסק בזמנו על ידי חברת התחבורה הציבורית "קווים", הטריד מינית נערה בת 17 בזמן שנהג את האוטובוס. על פי כתב האישום שהוגש נגדו, עולה כי בשנת 2007 כאשר האוטובוס הגיע לתחנת היעד, המתלוננת התקרבה לקדמת האוטובוס כדי לרדת, אולם אז סגר נ' את דלת האוטובוס, אחז בידה ומשך אותה אליו תוך שהמשיך לאחוז בידה בכוח ונישק אותה על הלחי ועל השפתיים. לאחר מאבק קצר, הצליחה הנערה להדוף את הנהג ולברוח. היא התלוננה במשטרה, ונגד הנהג הוגש כתב אישום, שבעקבותיו הוא הורשע בהטרדה מינית ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר בפועל שאותם ריצה בעבודות שירות, בהתאם לגזר הדין.

עבריין מין מורשע . אילוסטרציה
עבריין מין מורשע . אילוסטרציה

לאחר שסיים לרצות את עונשו, חזר הנהג לעבודה בתחום ההסעות, ובשלב מאוחר יותר התקבל לעבודה בחברת ההסעות הנוכחית, המפעילה הסעות בכל רחבי הארץ ובין יתר, מסיעה ילדים מנתניה וסביבתה.

מדברי שביט מס, ראש המועצה המקומית קדימה–צורן, מסתבר כי היה מחובר לפרשה מהרגעים הראשונים, לדבריו :"מדובר באירוע מאוד חמור ולכן ידענו שחייבים לפעול במהירות", בנוסף הוא מספר "ברגע שקיבלנו את המידע לפיו נהג האוטובוס הוא עבריין מין מורשע, מיד יצרנו קשר עם המדריכים של תנועת הנוער שהיו על האוטובוס, הסברנו להם את המצב וביקשנו מהם להצמיד לנהג את אחד המדריכים, ובמקביל התקשרנו לחברת ההסעות כדי שישלחו נהג מחליף".

עוד באותו היום הוגשה תלונה למשטרת נתניה ע"י מועצת קדימה- צורן, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע. ביום ראשון השבוע, בעלי חברת ההסעות כבר זומנו לשימוע.

שביט מס ראש מועצת קדימה צורן
שביט מס ראש מועצת קדימה צורן

ראש המועצה, שביט מס מוסיף: "יש נהלים מאוד ברורים של משרד החינוך, שחברת הסעות צריכה להקפיד עליהם, כשהיא שולחת נהגים שמסיעים ילדים", וכמובן: "גם למועצה יש אחריות. כאשר אנחנו מקבלים רשימה של שמות הנהגים שעובדים עם המועצה, אנחנו יוצאים מנקודת ההנחה, שכל הנהגים המופיעים ברשימה, כשרים מבחינת המשטרה ומשרד התחבורה. אבל זה לא מספיק. צריך לבדוק אם הנהג המגיע בפועל להסיע ילדים מופיע ברשימה. מדובר במקרה חמור מאוד ואסור שהוא יחזור על עצמו".

מחברת ההסעות נמסר: "מדובר במקרה נקודתי, בודד וחריג, של נהג שביצע את הנסיעה הספציפית הגם שטרם הציג בפני החברה, למרות שנדרש לכך, אישור מתאים. יש לציין כי התקלה הייתה נקודתית, לזמן קצר, העניין טופל באופן מיידי לשביעות רצון כל הנוגעים בדבר והופקו לקחים וחודדו הנהלים על מנת שמקרה כזה לא ישנה. קצין הבטיחות שהמתין לקבלת האישור שהיה על הנהג להציג, ננזף, הושעה וננקטו גם כנגדו צעדים משמעתיים. יצוין שעל פי החוק ניתן להעסיק את העובד בהסעות רגילות, באשר להסעות ילדים החוק מאפשר לחברה זמן סביר להשגת האישור". תגובת המשטרה עד לרגע פרסום הכתבה עדיין לא התקבלה.

About The Author

Related posts

Leave a Reply