מטען החבלה הוצמד לרכב בחניית בית קפה: צפו בתיעוד החילוץ מהרכב : מי הפיץ את תמונת הפצוע מחדר הטראומה באכילוב?

הרכב שפוצץ בניסיון החיסול של העבריין בן כהן

אזהרה: תמונות וסרטון קשים לצפייה; הצפייה היא באחריות הגולש בלבד. הצפייה אסורה לגולשים מתחת לגיל 18.

ברשת הוואטס-אפ הופצו תמונות, של הפצוע מניסיון החיסול, בגבול גבעתיים, כשהוא נראה שוכב בחדר הטראומה בבית החולים איכילוב בתל אביב. הנהלת בית החולים דורשת מהמשטרה לפתוח מיד בחקירת המעשה: מחקירת ניסיון החיסול מסתבר כי מטען החבלה הוצמד לרכב של בן כהן, בזמן שחנה ליד בית הקפה שבמתחם מגדלי יו, המתנקשים עקבו אחריו ופוצצו אותו

מאת: מדור פלילים –  21.01.2016


כבר עכשיו ברור לחוקרי המשטרה, כי המתנקשים פעלו בעזרת מודיעין, שהיה מאוד מדויק. מחקירת המשטרה עולה כי ככל הנראה מי שניסה להתנקש בחייו של כהן ידע היטב על צעדיו. הם ביצעו מעקב, בעזרת חוליות תצפית, אחרי היעד לחיסול והמתינו לשעת כושר מתאימה, כמה דקות לפני הפיצוץ עוד ישבו כהן ומאבטחו בבית קפה בפארק צמרת היוקרתי סמוך למקום מגוריו. להערכת החוקרים, בזמן שכהן ומאבטחו היו בבית הקפה, ניצלו המתנקשים האלמונים את ההזדמנות והטמינו את הפצצה מתחת לרכב. 

לפי דברי מקורות יודעי דבר, עולה כי המטען כוון היטב לבן כהן ומי שעקב אחר השניים, ידע שבן כהן הוא הנהג. כאשר ירדו כל נוסעי הרכב וניגשו לבית הקפה הסמוך, היו מי שתצפתו עליהם וחבריהם בו זמנית התגנבו והצמידו את מטען החבלה, לרכב שטח מסוג וולוו היוקרתי, בחניית בית קפה, בפארק צמרת בת"א. לאחר מכן כך מסתבר, עקבו אחרי מסלול נסיעתו של בן כהן והמאבטחים שלו, מהרגע שנכנס כהן לרכבו כשהוא נוהג ומאבטחו לידו, המשיכו המתנקשים במעקב אחרי השניים עד לנקודת ההפעלה. כאשר כהן יוצא מבית הקפה, פונה לכיוון גשר ההלכה, ומשם פנה ימינה לדרך מנחם בגין חוצה את מתחם הבורסה ברמת גן. הוא המשיך לנסוע ישר ברחוב שפע טל. 

מסלול נסיעתו של הרכב מרגע הטמנת המטען עד רגע הפיצוץ. באדיבות HNOW.NEWS
מסלול נסיעתו של הרכב מרגע הטמנת המטען עד רגע הפיצוץ. באדיבות HNOW.NEWS

כמה דקות מאוחר יותר, בהגיעו לצומת הרחובות "שפע טל" עם "ערבי נחל" כשאין מכוניות רבות מסביבו, הופעל המטען. גורמי משטרה מוסרים, כי לפי הממצאים, חיפשו המתנקשים מקום שבו לא יהיו הרבה רכבים, וזאת על מנת להקטין במידת האפשר, את הנזק הסביבתי ולמנוע פגיעה באזרחים חפים מפשע. הפעלת המטען גרמה לפציעתו האנושה של המאבטח ולפציעה קשה בגפיו התחתונות של כהן. השניים מאושפזים תחת השגחה לאחר שנותחו, הם כרגע מונשמים ומורדמים.

העבריין בן כהן, היעד לחיסול, נחשב למקורב מאוד לעמיר מולנר, היעד מספר 1 של משטרת תל אביב. הוא נעצר פעמים רבות והבולטות שבהן, בשנת 2009 נעצר בידי שוטרי ימ"ר ת"א בחשד למעורבות בהשלכת הרימונים, לעבר סוכנות "סובארו" ברחוב המסגר בעיר. מחקירת המשטרה בזמנו עלה כי הרימונים הושלכו כחלק מניסיון לגבות באיומים חובות עקיפים מבעלי הסוכנות, אמנון ברזילי . ב-2013 הוא נעצר יחד עם שניים מחבריו בחשד להעלמת הכנסות בשווי 300 מיליון שקלים. בחודש אפריל האחרון נפצע דודו של כהן, איציק, בפיצוץ רכב ברחוב הפלמ"ח בגבעתיים.

תמונה מתוך אירוע ניסיון החיסול, שהופצה מתוך חדר הטראומה, בבית החולים איכילוב, מבלי שיטושטשו אזורים מוצנעים.
תמונה מתוך אירוע ניסיון החיסול, שהופצה מתוך חדר הטראומה, בבית החולים איכילוב, מבלי שיטושטשו אזורים מוצנעים.

באותה פרשה, הופצה כבר ביום ג', בוואטסאפ, תמונתו ללא טשטוש או ריטוש, בה מופיע המאבטח, פצוע קשה בניסיון החיסול שאירע בגבול גבעתיים, כשרגלו מרוסקת והוא עירום, על שולחן חדר הטראומה בבית החולים איכילוב בתל אביב. בבית החולים קוראים למשטרה לפתוח בחקירה מיידית, כדי לגלות מי צילם ומי הפיץ את התמונה.

בתגובות שהתקבלו ברשת, על הפצת התמונה, נאמר: "אי אפשר שלא להתרעם על התמונה שקיבלתי, שבה נראה אחד מיעדי החיסול שכוב במיטה בחדר הניתוח כששתי רגליו במצב מזעזע, הסדין מוסט כלפי מעלה ואיבריו המוצנעים גלויים לעיני כול. באיזו מדינה אנחנו חיים? זו מדינת היהודים? אין גבולות לצנעת הפרט. גם למחבלים וגם לעבריינים יש זכויות יסוד".

 "התמונה הזו התגלגלה אליי", סיפרו אנשים שקיבלו גם הם, את התמונה בוואטסאפ, "ולא יכולתי שלא להזדעק למראה של פצוע ששוכב חסר אונים ומישהו מפיץ את תמונתו ביודעין תוך כדי שהוא רומס את הכבוד הבסיסי ביותר של בן אדם".  מבדיקה ראשונית של המקרה, עולה כי הפצוע פונה מזירת הפיצוץ, תחילה אל המיון בבית החולים, לפיכך ייתכן שהתמונה צולמה על ידי אחד מאנשי הצוות או על-ידי שוטרים שהגיעו למקום או אפילו אזרחים שנכחו במיון עם הגעתו.  

לבית החולים היה מאוד חשוב להבהיר ולהדגיש, התמונה לא צולמה בחדר ניתוח, אלא בחדר הטראומה שאליו יש גישה גם לאנשי משטרה וכוחות הצלה נוספים ואזרחים. בתגובה שנמסרה מבית החולים נאמר: "הנהלת בית החולים תגיש דרישה למשטרה לפתוח בחקירה מיידית על הפרת סודיות רפואית בתוך חדר הטראומה של בית החולים".

About The Author

Related posts

Leave a Reply