מאות הרוגים, אלפי פצועים, אלפי משפחות ללא קורת גג: צינור הולכת גז, הוא מתכון לאסון: מעכשיו גם ברחובות חדרה

מאות הרוגים, אלפי פצועים, אלפי משפחות ללא קורת גג: צינור הולכת גז, הוא מתכון לאסון: מעכשיו גם ברחובות חדרה

כל שנה אנחנו עדים לאסונות קטלניים, כאשר צינורות הולכת גז מתפוצצים וגורמים לקורבנות אדם ולהרס רב. פיצוץ בצינור הולכת גז, עוצמתו גדולה יותר מהנזק שייגרם מפגיעות מדויקות של עשרות טילי סקאד. כשלומדים את הנושא לעומק, מבינים שהנחת תשתיות הולכת גז, כאשר היא לא מתבצעת בצורה נבונה וכאשר לא נלקחים בחשבון כל הסיכונים האפשריים, היא הופכת למתכון בטוח לאסון. בכתבת הוידאו שמוגשת בפניכם, רואים רק חלק קטן מהאסונות שנגרמו, כתוצאה מהחלטות שגויות, של ממשלות וראשי ערים, לתושביהם ואזרחי מדינתם.

השתתפו בהכנת הכתבה: מיכאל מרטינז – ארז אלגון   .  עורך ראשי: עודד ליבנה 


מאות הרוגים ואלפי פצועים בפיצוץ צינורות הולכת גז טבעי ברחבי העולם, אלפי משפחות שנותרו ללא קורת גג, משבר אקולוגי חמור וחודשים רבים הנדרשים לשיקום ההרס העצום. אין ספק כי נדרשות הקמת תשתיות להולכת גז טבעי בישראל כמו בכל העולם, השאלה שנשאלת, מה הוא תוואי הצינור שנקבע ע"י המתכננים?, האם נלקחו בחשבון כל הסיכונים האפשריים כאשר מחליטים להניח צינורות גז בסמוך ובתוך ישובים?, האם בטחון התושבים הווה פרמטר חשוב אצל מקבלי ההחלטות?, מה הוא העומק הבטוח ביותר להנחת צינורות מסוג זה?, מה הם סוג החומרים המבודדים הטובים ביותר למניעת דליפות גז ואסונות? והאם בוצע בהם שימוש בפרויקט הזה?,  בפרויקט מסוג זה, קרי הקמת תשתית להולכת גז בנפח עצום, לאור הבנת הסיכוי לאסונות, נדרשת רמת בקרת איכות החומרים ורמת ביצוע מהגבוהות ביותר שקיימות היום בעולם, האם באמת ננקטו הסטנדרטים הגבוהים ביותר הדרושים בפרויקט מסוג זה?

בעיר חדרה, שהיא באחריותו של ראש העיר צביקה גנדלמן, התקנת צינורות גז ברחבי העיר, נמצאת בעיצומה. תוואי הצינור עובר בין בנייני מגורים, גני ילדים, מבני ציבור, יערות ובצמוד למסילת הרכבת המשמשת להסעת אלפי בני אדם מדי יום . המסלול ועומק הנחת צינור הולכת גז הם החלטות הרות גורל, הסכנה היא מוחשית, ברורה ועולה השאלה הכיצד התקבלו כל האישורים להקמת צינור בתוואי שהוא מתכון לאסון? בתחילת הדרך, לפני הבחירות לרשויות המקומיות, ראש עיריית חדרה המכהן כיום וסגניתו הגב' חדווה יחזקאלי, התנגדו נמרצות לתוואי הנחת הצינור מטעמים בטיחותיים ושלום הציבור. היום בזמן כהונתם הפרוייקט אושר ונמצא בעיצומו ללא כל התנגדות מצידם והשאלה היא, האם רב הנסתר על הגלוי?

כל התשובות והתגובות הרלוונטיות בנושא, בכתבת עומק שתעלה בקרוב.

 

About The Author

Related posts

Leave a Reply