פיגוע דקירה בבית חורון: שתי נשים נפצעו קשה: בעל המכולת נאבק ונעזר בעגלת קניות כדי להדוף אותם

מצלמות אבטחה קלטו את הדרמה שהתרחשה, עת ניהל מוטי שלם, בעל המכולת יחד עם אחד התושבים שהיו במכולת בבית חורון, מאבק עם שני המחבלים שתקפו נשים בסכינים. בתמונות הדרמטיות הוא נראה בולם את כניסתם חזרה למקום כשהוא אוחז בעגלת קניות ומצליח להבריחם. המחבלים הספיקו לדקור שתי נשים – שנפצעו אנוש ובינוני.

כתב: מיכאל מרטינזמאת: מיכאל מרטינז

25.01.2016 , 19:20


חדרו מחבלים לישוב בית חורון, בכניסה למכולת בהתנחלות ותקפו בדקירות נשים . מצלמות האבטחה של המכולת
חדרו מחבלים לישוב בית חורון, בכניסה למכולת בהתנחלות ותקפו בדקירות נשים . מצלמות האבטחה של המכולת

ערנותם ותושייתם של שני אזרחים מנעה הערב פיגוע המוני עם פוטנציאל קטלני יותר, כאשר חדרו מחבלים לישוב בית חורון, פנו למכולת בהתנחלות ותקפו בדקירות נשים שהיו במקום. מאבטח שהיה במקום ירה בשניים וחיסל אותם. בסמוך לזירה אותרו על ידי

מאבטח שהיה במקום ירה בשניים וחיסל אותם
מאבטח שהיה במקום ירה בשניים וחיסל אותם

כוחות המשטרה חפצים החשודים כמטעני נפץ מאולתרים.

בעל המכולת שהדף את ההתקפה
בעל המכולת שהדף את ההתקפה

מצלמות אבטחה במקום תיעדו את רגעי האימה, בהם מסתערים שני מחבלים פלסטינים חמושים בסכינים על חנות המכולת ביישוב, פיגוע במהלכו דקרו ופצעו קשה שתי נשים, האחת בת 23 באופן אנוש והשנייה בת 58 פצועה בינוני. בסרטון ניתן לראות אדם שהיה בתוך המכולת מנסה לבלום את כניסתם של שני המחבלים, שמנופפים בסכינים ומנסים לדקור אותו, כשהוא אוחז בעגלת סופר שמפרידה בינו לבנם.

המחבלים שהצליחו לדקור אישה צעירה, בכניסה למכולת ולפצוע אותה אנושות, כשאישה נוספת נפצעה בינוני לאחר שנדקרה על ידם על המדרכה הסמוכה. בשלב זה, לאחר שנתקלו במאבק עיקש של התושבים במקום, מחליטים המחבלים לברוח מהישוב ואז נורים בחוץ בעת מנוסתם על ידי מאבטח חמוש.

הפצועות קיבלו טיפול רפואי ראשוני על ידי צוותי מד"א, שפינו את הפצועה בינוני לבית החולים שערי צדק והפצועה אנוש לבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. בסריקות שבוצעו באזור בסמוך לזירת הפיגוע, איתרו כוחות המשטרה שני חפצים החשודים כמטעני נפץ מאולתרים  וקראו לחבלן משטרתי שאמור לנטרל אותם.

עדי, מוכר במכולת שהיה עד לפיגוע מספר "שמעתי צעקות, הייתה פאניקה גדולה, ראיתי את חברי לעבודה צועק עליהם, כאשר הגעתי למקום שבו זה קרה, הוא אמר לי לחזור פנימה. ניסיתי לצאת החוצה, ראיתי שכבר נגמר האירוע. ראיתי את המחבלים בורחים, מנסים לעקוף את המכולת, ולא מצליחים". איש הביטחון ירה וחיסל את המחבלים כשניסו לברוח.

מוטי שלם, בעל המכולת מספר שהכול קרה מהר "שני המחבלים הגיעו מכיוון הגדר וככל הנראה פרצו אותה ונכנסו,  הם דקרו אישה במדרכה ואז ניסו להיכנס לסופר, אך נאבקנו בהם והדפנו אותם, אז הם דקרו אישה נוספת בחוץ".

כוחות משולבים הגיעו לזירת הפיגוע
כוחות משולבים הגיעו לזירת הפיגוע

סנ"צ דודי חיון, מפקד משטרת בנימין, מוסר בדיווחו "בסביבות השעה 17:00 התקבל דיווח על שני מחבלים שחדרו ליישוב. כשהגענו, הבחנו בגופות של שני מחבלים. לאחר חקירה ראשונית ובדיקות שערכנו, הבנו שהמחבלים דקרו שתי נשים והשליכו שלושה מטעני צינור בקרבת מקום. כנראה שהם חדרו דרך אחת הגדרות. מדובר בפיגוע משולב ומורכב שבו יש גם דקירות וגם מטענים".

כוחות משולבים הגיעו לזירת הפיגוע. באדיבות: צוות דוברות המשטרה.
כוחות משולבים הגיעו לזירת הפיגוע. באדיבות: צוות דוברות המשטרה.

ממשטרת מחוז ש"י נמסר כי כל התושבים בבית חורון הונחו להישאר בבתים ולסגור דלתות וחלונות. בסריקות באזור נמצא שלושה חפצים החשודים כמטעני צינור בסמוך למכולת, כשעתיים לאחר הפיגוע, נטרל חבלן של המשטרה את מטעני הנפץ. בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים נמשך המאבק על חייה של הצעירה בת ה-23 שנפצעה אנושות בפיגוע.

בסריקות באזור נמצא שלושה חפצים החשודים כמטעני צינור בסמוך למכולת
בסריקות באזור נמצא שלושה חפצים החשודים כמטעני צינור בסמוך למכולת

ליאור לוי, חובש בכיר במד"א משחזר "כשהגענו למקום הובילו אותנו לאישה בשנות ה-40 לחייה, היא הייתה מחוסרת הכרה וסבלה מפצעי דקירה בפלג גופה העליון, הכנסנו אותה לניידת טיפול נמרץ ותוך כדי טיפול מציל חיים התחלנו בפינוי לבית החולים הדסה, כשמצבה קשה מאוד".

זבולון קייטי, חובש בכיר נוסף במד"א שהוזעק לאירוע, טיפל בפצועה השניה שמצבה הוגדר בינוני. "הגענו לאישה כבת 58, היא הייתה בהכרה מלאה וסבלה מפצעי דקירה בפלג גופה העליון", סיפר. "תוך כדי טיפול רפואי שכלל עצירת דימומים, חבישות ומתן נוזלים פינינו אותה לבית החולים שערי צדק כשמצבה מוגדר בינוני".

ד"ר עופר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק
ד"ר עופר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק

ד"ר עופר מרין, מנהל מערך הטראומה בשערי צדק, סיפר: "הפצועה סובלת מכמה דקירות בפלג גופה העליון. היא טופלה ביחידת הטראומה ונזקקה לדם. היא עוברת בדיקות ומשם תועבר לחדר ניתוח. מצבה יציב ולא נשקפת סכנה לחייה".

המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית חורון
המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית חורון

About The Author

Related posts

Leave a Reply