ורד עלמה מחדרה, קיבלה פרס מידי שר החינוך, על פעילותה ההתנדבותית ותרומתה לקהילה; כבוד

ורד עלמה מחדרה קיבלה פרס מידי שר החינוך

בטקס מרשים, מעורר כבוד ורב משתתפים העניק שר החינוך נפתלי בנט את פרס השר למתנדב המצטיין הארצי ע"ש אלעד ריבן (שנהרג באסון הכרמל), ביו היתר לורד עלמה מחדרה, שנמצאה ראויה לפרס הארצי על פעילותה.

עורך: דן לונדוןמאת: דן לונדון

28.01.2016


ורד עלמה מחדרה קיבלה פרס מידי שר החינוך
ורד עלמה מחדרה קיבלה פרס מידי שר החינוך

בטקס המרשים, העניק שר החינוך נפתלי בנט, את פרס השר למתנדב המצטיין הארצי ע"ש אלעד ריבן, ל-11 בני נוער מתנדבים מרחבי הארץ, ביניהם ורד עלמה מחדרה, תלמידת כתה י"ב באולפנית "מבשרת ברוך". לטקס הגיעו גם ראש האולפנית דני דינר, מחנכת הכיתה מיכל נויברט, וחברותיה לכיתה שהריעו לה בהתרגשות בעת קבלת הפרס.

ורד נמצאה ראויה לפרס הארצי על פעילותה ההתנדבותית בתחום המד"צים (מדריכים צעירים) בפרט ותרומתה לקהילה בכלל. מזה שש שנים היא משתתפת בארגון המד"צים ועברה את כל שלבי ההכשרה של התוכנית, במהלכם זכתה לא פעם בתואר חניכה ומדריכה מצטיינת. היא התגלתה כמדריכה בולטת, מובילה ובעלת כישורי הדרכה יוצאי דופן ולכן נבחרה לתפקיד רכזת ההדרכה של כלל שכבות המד"צים. ורד אחראית על ליווי המדריכים הצעירים בבניית הפעילויות השבועיות ועל מתן משובים, ומשמשת גורם משמעותי ומקצועי בתחום.

בנוסף לפעילותה בתחום המד"צים, היא משתתפת בקבוצת היזמות של יחידת הנוער בגבעת אולגה ובקבוצת הכנה לצה"ל של "אחריי". כמו כן, בשנה הבאה עתידה לצאת לשנת שירות במסגרת ארגון "אחריי". כל זאת בנוסף להשקעתה בלימודיה באולפנית.
בנימוקי ועדת הפרס צוין כי, "ורד חביבה על כל סובביה, מגלה מעורבות חברתית רבה ומשקיעה רבות בתרומה לקהילה בתחום המד"צים ובתחומים נוספים. מצליחה לסחוף בני נוער רבים לפעילויות התנדבותיות. היא מפגינה התמדה ומחויבות, רגישות אינסופית לצרכים של האחר, ופועלת בנועם ובמסירות רבה. על כל אלה היא זוכה בפרס השר למתנדב ע"ש אלעד ריבן ז"ל".

אות הפעיל המצטיין מוענק על-ידי מנהל חברה ונוער במשרד החינוך. בני הנוער המצטיינים מגיעים ממגוון יישובים ברחבי הארץ, כולם כאחד חברו לתרום מזמנם החופשי למען הזולת. אלעד ריבן ז"ל שלזכרו מתקיים הטקס, היה צופה אש מחיפה. הוא נספה לפני ארבע שנים באסון השריפה בכרמל, בהיותו בן 16, במהלך ניסיונו להציל חיים לצד כבאי האש.

רוח האזרחות הטובה של בני הנוער, מחזקת את החברה הישראלית

לאחר שהעניק את הפרס לבני הנוער, ובהם ורד עלמה, אמר השר נפתלי בנט, שרוח האזרחות הטובה שמתגלה בהתנדבותם, של בני הנוער מחזק את החברה הישראלית ומפתח תרבות של חסד שהיא חוסנה של כל חברת מופת.

About The Author

Related posts

Leave a Reply