חברת המועצה: להשעות את דובר העירייה מוססקו; פועל באלימות, מפיץ שקרים ומתנהל  בבריונות גסה

לפני כשבוע, יצאה חברת המועצה, שירלי עודד דורן במכתב חריף אל ראש עיריית חדרה ובו היא תוקפת את דובר העירייה, אבי מוססקו. לדבריה המנומקים במכתב שפורסם גם באתר העירייה – מוססקו, דובר העירייה פועל באלימות, מפיץ שקרים ומתנהל  בבריונות גסה ויש להשעותו לאלתר.

מיכאל מרטינז מאת: מיכאל מרטינז

 02.02.2016 , 19.55


"מוססקו, דובר העירייה פועל באלימות ומפיץ שקרים", לדברי עודד. תמונה: מאתר עיריית חדרה
"מוססקו, דובר העירייה פועל באלימות ומפיץ שקרים", לדברי עודד. תמונה: מאתר עיריית חדרה

אבי מוססקו (51), נשוי ואב לארבעה, עיתונאי אזורי ותיק ופעיל בתחום כדורסל הנכים במשך שנים רבות, אשר נכנס לתפקידו בנובמבר 2014 ,החליף בתפקיד את הדובר הקודם, שלומי לאופר. בתחילה היה נראה שיש מישהו רציני בתפקיד (מבלי להיכנס לנסיבות ודרך מינויו השנוי במחלוקת), בכל זאת גם בעל ניסיון עיתונאי מקומי רחב וגם הקים ועמד בראשה של קבוצת כדורסל הנכים "איל"ן קסם חדרה" שזכתה באליפות המדינה ובגביע המדינה ובמקום השלישי באירופה, אולם השתלשלות הדברים כפי שמוגשת בכתבה, שופכת אור על המצב העגום לכאורה אשר נוצר בהקשר לתפקודו של דובר העירייה החדש.

בתאריך ה 24/01/2016 , יצאה שירלי עודד דורן, חברת המועצה ויו"ר סיעת "שקיפות", במכתב חריף לכל חברי מועצת העיר חדרה ובו היא תוקפת את דובר העירייה, אבי מוססקו. לדבריה המנומקים במכתב, שפורסם גם באתר העירייה וגם ברשתות החברתיות – מוססקו, דובר העירייה מפעיל שיטות אלימות הגובלות בהונאה ציבורית, מפיץ שקרים ומתנהל בבריונות גסה גם לציבור ככלל וגם כלפי נבחרי הציבור בפרט ויש להשעותו לאלתר.

שירלי עודד במכתב חריף לראש העיר גנדלמן. תמונה: מדף הפייסבוק של שקיפות
שירלי עודד במכתב חריף לראש העיר גנדלמן. תמונה: מדף הפייסבוק של שקיפות

מתוך המכתב עולה, כי חברת המועצה מבקשת להעלות הצעה לסדר היום, במסגרתה תוקפא עבודתו של דובר העירייה אבי מוססקו, עד לסיום בדיקת הטענות הקשות נגדו, בחשד להונאה ציבורית, חוסר מנהל תקין, הפעלת אלימות קשה והתנהלות בריונית. לאחר בדיקה ראשונית שבוצעה ע"י תחקירן המערכת עולה כי, עודד היא לא המתלוננת היחידה בנושא ובימים אלה מתחיל להתווסף חומר רב נגד מוססקו, על תלונות של אזרחים רבים וחברי מועצה נוספים אשר "נפלו קורבן להתנהלותו הנפשעת", כדבריהם.

עודד דורן במכתב חריף ששוגר לראש העיר ולכל חברי מועצת העיר חדרה. איור
עודד דורן במכתב חריף ששוגר לראש העיר ולכל חברי מועצת העיר חדרה. איור

לפי דברי עודד: "אבי מוססקו המשמש כדובר עיריית חדרה ומקבל את שכרו ממשלם המיסים, מתבטא אלימה כנגד נבחרי ציבור, מפיץ אשמות כזב. פועל כנגד דעותיהם של תושבים ברשת החברתית ונותן לגיטימציה לאלימות ולהוצאות דיבה."  "מינויו מעלה חשדות של שוחד פוליטי, הונאה ציבורית, פעולות שכנגד הפקודה ומינהל תקין"

בין היתר מתוך הנאמר במכתב: "התנהגותו מתאפיינת בשפה בוטה, יהירות, זלזול, בחוסר כבוד כלפי נבחרי ציבור שאינם מסכימים עם דרך ושלטונו של ראש העירייה ואף הטחת שקרים ומזימות כנגד אותם נבחרים. לא ברור כיצד מי שאמון על מתן שירות לנבחרי הציבור, לתושבים ולצוות מקצועי, גורם לפחד בקרב נבחרי הציבור בכלל והתושבים בפרט."

שירלי עודד דורשת את השעייתו של דובר העירייה מוססקו. איור
שירלי עודד דורשת את השעייתו של דובר העירייה מוססקו. איור

עוד כותבת עודד: "גם ברשת החברתית אנו עדים להתנהלות החורגת מתפקידו כעובד עירייה כאשר משתתף בפוסטים" – "מתערב בכתיבת טוקבקים מתנגחים כנגד תושבים שמביעים דעה כנגד ראש העירייה." עודד מסכמת "מר מוססקו ממשיך את מסע "סתימת הפיות" כשבאותה רשת חברתית משתתף ומפיץ פוסטים כנגד שני חברי מועצת העיר – נבחרי ציבור, התנהלותו ברשת החברתית היא כמו של ה"אח הגדול" ורבים מהתושבים שפונים אליי בהאשמות קשות אודות התנהלותו הבריונית."

בהתאם לנסיבות החמורות שמפורטות בפנייתה, מבקשת חברת המועצה, שירלי עודד מראש העיר לפעול לאלתר. היא מכתבת את כלל חברי המועצה ומבקשת:  "עד לסיום הממצאים אבקש במיידי להפסיק את פעולתו של דובר העירייה, אבי מוססקו  ולהגיד לא לבריונות שלטונית"

"אבקש להקים צוות מקצועי בנושא הכולל נציג ממשרד יועץ משפטי לממשלה, נציג שלטון מקומי, נבחרי ציבור ונציגי ציבור, בכדי שכל הממצאים אודות התנהלות בריונית מצד דובר העירייה וחשד להונאה ציבורית יבדקו לעומקה."

12270286_955745871129063_295344930_n

About The Author

Related posts

Leave a Reply