חיים בצל הסכנה; המדרכות הפכו לשדות מוקשים

הולכי הרגל שנאלצים להידחק כשהם הולכים על המדרכה. נשמעות יותר ויותר תלונות אזרחים שלא מסוגלים ללכת על מדרכות בבטחה. מדרכות לא תקניות ושלל מפגעים חוסמים, כולם יחדיו מסכנים את חיינו כהולכי הרגל.

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת: דן לונדון

 11.02.2016 , 14:05 


מדרכות כפר יונה

עמותת אור ירוק: "על הרשות המקומית מוטלת האחריות לפעול ולוודא כי המדרכות פנויות עבור תושביו, בכדי שהם לא ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם"

הולכי הרגל נאלצים להידחק כשהם הולכים על גבי המדרכה. מזה זמן רב נשמעות יותר ויותר תלונות של הולכי רגל, שאינם מסוגלים ללכת על מדרכות היישובים בבטחה. האופניים, המכוניות החונות, הקורקינטים הממונעים, הגזם שנערם, פחי המיחזוריות  והשלטים החוסמים – כולם מסכנים את הולכי הרגל אשר נאלצים לרדת מהמדרכה אל הכביש במקום שאינו מותאם לכך.  חניכי קבוצות נוער אור ירוק לכבודו של  שניאור חשין ז"ל, יצאו לבדוק האם גם במדרכות העיר, האם ישנם מפגעי בטיחות המסכנים את הולכי הרגל ומאלצים אותם לרדת אל הכביש בכדי להמשיך בהליכתם.

ערימות עפר על המדרכה

חייבים לעשות מעשה ולעצור את זה לפני האסון הבא !

חברי הקבוצה בדקו שני פרמטרים עיקריים: האם רוחב המדרכה הוא 130 ס"מ לפחות על פי תקן התכנון של משרד הבינוי והשיכון ומשרד התחבורה, והאם ישנם חסמים על המדרכה המפריעים להולכי הרגל. בין החסמים שנבדקו: פחי זבל החוסמים את המדרכות, מכוניות חונות על המדרכה, עמודי חשמל המוצבים באמצע המדרכה ואינם מאפשרים מעבר לעגלות ולבעלי מוגבלויות, עצים גדולים השתולים באמצע המדרכה וחוסמים אותה ועוד.

מדרכות כפר יונה האתרוג

מטרת הבדיקה היא לוודא כי המדרכות בטוחות להולכי הרגל ובמידה ולא, ליידע את הרשות המקומית במפגעים בכדי שזו תוכל לטפל בהם למען בטיחות התושבים.

כל שלושת המדרכות שנבדקו בכל רחוב נמצאו צרות ואינן עומדות בתקן וכן נמצאו עמודי חשמל ועמודי תאורה החוסמים את הדרך של הולכי הרגל.

אין מדרכה

מעמותת אור ירוק, נמסר: "הליכה על גבי המדרכה הפכה למשימה לא פשוטה. הורים עם עגלות,  אנשים עם צרכים מיוחדים וקשישים מתקשים ללכת בבטיחות במדרכות הרחובות בישראל ונאלצים להסתכן כאשר הם יורדים אל הכביש הסואן. על הרשות המקומית מוטלת האחריות לפעול ולוודא כי המדרכות פנויות עבור התושבים ומהוות מקום בטוח עבורם, בכדי שהם לא ייאלצו לרדת לכביש ולסכן את חייהם, במיוחד האוכלוסיות הרגישות ביותר כמו ילדים וקשישים".

מדרכה בחדרה

למה אנחנו מסתכנים שלא לצורך ? למה אנו מתקשים ללכת בבטיחות במדרכות הרחובות בישראל ונאלצים לסכן את ילדינו כאשר הם יורדים אל הכביש הסואן ?

About The Author

Related posts