ראש השב"כ הנכנס; לוחם ממשפחת לוחמים

ראש השב"כ הנכנס - נדב ארגמן

 נדב ארגמן הוא מומחה לסיכול למרות שלא היה רכז שטח. לאורך 30 שנה הוא צבר ניסיון אדיר ותחכום באיסוף מודיעין למרות שלא למד ערבית. בכירים בשב"כ מעידים עליו: "הוא אדם ישיר ואמביציוזי שמכיר את כל האגפים המבצעיים והטכנולוגיים של השירות". מינוי ראוי !

מיכאל מרטינזמאת: מיכאל מרטינז

12.02.2016 , 08:35 


ראש השב"כ הנכנס  - נדב ארגמן
ראש השב"כ הנכנס – נדב ארגמן

נדב ארגמן ראש השב"כ הנכנס, אמר הלילה : "תודה לראש הממשלה על האמון. שיהיה בהצלחה לכולנו ולילה טוב. תודה".

המינוי לראש שב"כ הוא ראוי מכל בחינה. הניסיון שצבר ברוב תחומי העשייה של הארגון – מסיכול בשטח של טרור ערבי ויהודי, ועד איסוף מודיעין וסיכול מנגד- בין השאר גם באמצעות סייבר. בכל התחומים האלה צבר ארגמן ניסיון והשפיע מאוד על האופן שבו פועל שב"כ היום בעיקר בתחומים הטכנולוגיים והפעילות המבצעית.

"נדב ארגמן הוא אחד שאומר את האמת בפרצוף"

ליאור אקרמן, בכיר שב"כ לשעבר, מספר שארגמן העביר את רוב שנותיו בשרות באגף המקצועי, שעליו פיקד והקים חלק מהיחידות המבצעיות שבו. "הוא מכיר היטב את הזירה הפלסטינית כפועל יוצא מעבודתו לאורך השנים בשטחים", ומוסיף: "הוא יכול לעשות את התפקיד הזה טוב. הוא אדם ישיר, נחוש ואמביציוני, אחד שאומר את מה שיש לו להגיד בלי לייפות את הדברים". אקרמן אומר שהמינוי היה צפוי ומסביר: "עד הקיץ היו שני מועמדים, וברגע שרוני אלשיך מונה למפכ"ל נשארה אופציה אחת".

 אקרמן אומר: "שני האתגרים הכי גדולים הם טרור פלסטיני וטרור יהודי. נתקלנו בזה לא מעט בחודשים האחרונים. אלה שני תחומים שהשירות חייב לתת עליהם דגש. כמו כן תחום הסייבר והטכנולוגיה הוא תחום שהשירות נכנס בו חזק מאוד ומתעדף. אני חושב שתחום נוסף שצריך לעסוק בו זה ניהול והתנהלות של השירות. האתגר של גיוס הטובים ביותר בעידן הזה הוא לא פשוט".

בכיר לשעבר בשב"כ, ירון בלום, מסביר: "נדב מכיר את כל האגפים המבצעיים והטכנולוגיים בשירות מתוקף התפקידים שמילא. כסגן ראש השירות הוא למעשה מפעיל את הכוח ומפקד על הפעילות המבצעית, וזה בניגוד לארגונים אחרים. בשנים האחרונות הוא הוביל את השירות גם בצוק איתן וגם בגל הטרור האחרון. נדב הוא איש ישר דרך, אדם נבון. אני חושב שהוא יוכל להצעיד את השירות קדימה".

מינוי של משרד  ראש הממשלה
מינוי של משרד ראש הממשלה

"אני משוכנע שהוא יצליח למרות שהוא נכנס לנעליים גדולות"

"יורם כהן מסיים קדנציה עתירת הצלחות, גם בתחום המבצעי וגם בבניין הכוח. הוא עשה פה כברת דרך רצינית מאוד, ולכן אני חושב שכן, נדב נכנס לנעליים גדולות. אבל אני משוכנע שהוא יצליח".

About The Author

Related posts