הגאון צדק; הוכחה ממשית לתורת היחסות של איינשטיין

אלברט אינשטיין

מסתבר שאיינשטיין ידע על מה הוא מדבר. צוות המחקר האמריקני הכריז "עשינו זאת", נמצאה הוכחה ממשית, התגלו ראיות ל"גלי כבידה", מאה שנים לאחר שהמדען היהודי הציג את התאוריה היחסות שלו, שמעולם לא הוכחה.

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת: דן לונדון

 12.02.2016 , 10:25


המדען הנודע אלברט אינשטיין

המדען הנודע אלברט איינשטיין

אמש הכריזו צוות מדענים אמריקניים על כך שקלטו אות ברור של "גל כבידה", שהוא חלק מתורת היחסות הנודעת של המדען אלברט איינשטיין, שעד כה לא זכה בהוכחות ממשיות. במסיבת עיתונאים מיוחדת, שכינסה הקרן הלאומית למדע של ארצות הברית בוושינגטון, נחשפה התגלית המרעישה. דייוויד ריץ, מנכ"ל הפרויקט הממשלתי המיוחד, שהוקם עוד בשנות ה-70 למטרה זו, יצא בהודעה: "עשינו זאת, גילינו גלי כבידה. אני כל כך שמח להודיע לכם את זה".

אלברט איינשטיין פרסם את תורתו המפורסמת בשנת 1915, תורתו גרמה למדענים לשנות באופן מוחלט את דרך התבוננותם ביקום. גלי הכבידה שהתגלו כעת, הם עיקומים מחזוריים במרחב ובזמן הנעים ביקום במהירות האור ומהווים חלק מהתיאוריה כולה. מאמצים רבים הושקעו בעשורים האחרונים, כדי לאתר את אותם גלי כבידה, אך עד היום כשלו כולם. הקרן הלאומית למדע של ארצות הברית, באומץ ואמונה לרגע לא הרימה ידיים והקימה את פרויקט ""LIGO , פרויקט עתיר תקציב למטרה זו.

אלברט איינשטיין - צילום: סוכנות איי-פי
אלברט איינשטיין – צילום: סוכנות איי-פי

מנהלת המכון הלאומי למדע: "הגילוי יאפשר לנו לראות את היקום בדרך שונה לחלוטין"

About The Author

Related posts