הטרור השקט: איך אפשר לעצור אלפי רוצחים פוטנציאלים

תאונה שנגרמה בשל מעבר באור אדום

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "משטרת ישראל חייבת להציב מצלמות רמזור, בולטות, משולטות, באותם צמתים מסוכנים שבהם נהגים חוצים את הצומת באור אדום ומסכנים את החיים שלנו. אדם שידע כי הוא נכנס לצומת מצולם, יחשוש ולא יעבור באור אדום"

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת: דן לונדון

 14.02.2016 , 14:35


תאונה שנגרמה עקב מעבר באור אדום
תאונה שנגרמה עקב מעבר באור אדום

כאלפיים דוחות בכל חודש בממוצע נרשמים לנהגים שנתפסו חוצים צומת באור אדום, כך עולה מנתוני עמותת "אור ירוק" המבוססים על נתוני משטרת ישראל. בשבעת החודשים הראשונים של השנה החולפת נרשמו 13,883 דוחות לנהגים שחצו באור אדום. מפילוח הנתונים עולה כי בכל יום בממוצע נרשמים 66 דוחות לנהגים שמהמרים על החיים של כולנו וחוצים צומת באור אדום.

על פי הנתונים, בכל שנה נרשמים כ-20 אלף דוחות בממוצע לנהגים שעברו באור אדום. מסקר שערכה עמותת אור ירוק עולה כי אחד מכל חמישה נשאלים לערך דיווח, כי הוא בעצמו חצה צומת באור אדום לפחות פעם אחת בשנה האחרונה.  מהסקר עולה עוד כי 65% מהציבור דיווחו כי ראו לפחות פעם אחת בשנה האחרונה, נהג שחוצה צומת באור אדום. הפתרון לפי הציבור הוא בהצבת מצלמות רמזור: כ-80% סבורים כי הצבת מצלמות בצמתים תרתיע נהגים מלחצות צומת באור אדום.

נסיעה ברמזור אדום
נסיעה ברמזור אדום

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס, עולה כי בשנת 2014 קרוב ל-2,500 נהגים היו מעורבים בתאונת דרכים בשל אי ציות לרמזור. מהנתונים עולה עוד כי  11 נהגים היו מעורבים בתאונות דרכים קטלניות שבהן נהרג לפחות אדם אחד ומעל 100 נהגים שלא צייתו לרמזור היו מעורבים בתאונות דרכים קשות.

תאונה - מעבר באור אדום
תאונה – מעבר באור אדום

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת אור ירוק: "מדובר בנתונים מפחידים ומטרידים שניתן לשנות אותם. במקומות שבהם הוצבו מצלמות רמזור ירד מספר התאונות באופן משמעותי. ולכן, המשרד לביטחון הפנים חייב להנחות ולתקצב את המשטרה בהצבת מצלמות רמזור, בולטות, משולטות, באותם צמתים מסוכנים שבהם נהגים חוצים את הצומת באור אדום ומסכנים את החיים שלנו. אדם שידע כי הוא נכנס לצומת מצולם, יחשוש ולא יעבור באור אדום".

תאונה שנגרמה בשל מעבר באור אדום
תאונה שנגרמה בשל מעבר באור אדום

ירושלים – 25,642 / תל אביב-יפו  10,845 / נתניה – 2,354 / הוד השרון – 1,502 / כפר סבא – 1,372

 הירושלמים הכי מסוכנים; לא פוחדים לחצות צומת באור אדום

About The Author

Related posts