המורה החליטה; להקרין סרטון על שחיטת בעלי חיים

שוחטים לפסח - Youtube

בחטיבת הביניים ע"ש "מרים ילן שטקליס", הקרינה מורה למדעים, סרטון בו נראית שחיטה של בעלי חיים לתלמידיה. הנהלת בית הספר תומכת במעשה. מטענת ההורים עולה, כי ילדים חזרו הביתה מזועזעים: "הבת שלי לא הפסיקה להקיא".

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת:  דן לונדון

 14.02.2016 , 17:24


שוחטים עיזים - סירטון: Youtube
צילום אילוסטרציה: שוחטים חיות – סרטון: Youtube

ההורים לתלמידי כיתות ז' בחטיבת הביניים בנתניה, מתלוננים כי ילדיהם הגיבו בזעזוע רב לצפייה בסרטון רווי הדם, במהלך שיעור מדעים. אחת האימהות מספרת: "היא סיפרה בבכי על הזוועה שהם ראו ושמעו את יללות הכאב של בעלי החיים. הבת לא ידעה להשיב לי, באיזה מסגרת ונושא, הוצג בפני הכיתה סרטון האינטרנט, על ידי המורה למדעים, היא רק חזרה ואמרה שזה היה מזעזע".

השבוע שאלו ההורים: "הרי חשפו כאן את הילדים לזוועה שאין להם כל שליטה עליה, שאין להם כל חלק בה ושהם לא יכולים למנוע אותה. ההרגשה היא שמדובר כביכול באג'נדה אישית של מורה, ולא בתוכנית הלימודים של משרד החינוך, גם אם לומדים בבית הספר שיש לחמול על בעלי חיים". לטענת ההורים, המורה למדעים פעלה שלא במסגרת התוכנית המקצועית של המקצוע אותו היא מלמדת.

חוזר מנכ"ל משרד החינוך לנושא טיפול מוסד חינוכי באלימות, מדבר על אירועי פגיעה בבעלי חיים המתרחשים בין כותלי בית הספר, או מחוצה לו. משרד החינוך מתייחס לפגיעה על ידי תלמידים ולא נוגע בקשר להצגת סרטון הקשה והקרנתו במסגרת הלימודים.

שוחטים לפסח - Youtube
צילום אילוסטרציה: שוחטים לפסח – Youtube

מהנהלת הביה"ס נמסר: "הסרטון שהוקרן מעורר מחשבה, מעודד רגישות"

תגובת הנהלת בית הספר: "הסרטון שהוקרן מעורר מחשבה, מעודד רגישות ומזמין את התלמידים לעצב את התפיסות והערכים האישיים שלהם. מערכת החינוך מאפשרת להעלות נושאים שנויים במחלוקת ומזמינה בני נוער לחוות ולחשוב על נושאים המהווים חלק מהדיון הציבורי בחברה כיום".

About The Author

Related posts