פרסום חדש: "מורנייה מצא את הנשק והמצנח של רון ארד"

נפל בשבי בלבנון, הנווט רון ארד

העיתון אל-אחבאר, מפרסם עכשיו פרטים על מעורבותו של מורנייה בפרשת רון ארד, שמונה שנים לאחר חיסולו. לפי העיתון, ע"מ להביא לשחרור אסירים, ניהל עימאד מורנייה מו"מ עם ישראל.

מאת:   עודד   ליבנה

16.02.2016 , 19:32


נפל בשבי בלבנון ב-1986. הנווט רון ארד (צילום  סוכנויות)
נפל בשבי בלבנון ב-1986. הנווט רון ארד (צילום סוכנויות)

היום, שמונה שנים אחרי שחוסל, בלבנון ממשיכים לחשוף פרטים חדשים על בכיר חיזבאללה שחוסל בדמשק כנראה ע"י המוסד. העיתון אל-אחבאר, המזוהה עם ארגון החיזבאללה, פרסם היום מידע חדש, על הקשר שבין עימאד מורנייה לנווט רון ארד. לפי הדיווח, מורנייה שנחשב לרמטכ"ל חיזבאללה, עסק ארוכות בחיפושים אחרי הנווט במטרה להביא לשחרור אסירים תמורתו. הוא ניהל מו"מ עם ישראל, על השבת המצנח ונשקו האישי שאותרו במהלך הסריקות.

עימאד מורנייה (צילום סוכנויות)
עימאד מורנייה (צילום סוכנויות)

בדיווח נכתב: "סוגיית הנווט הישראלי רון ארד, משכה הרבה מתשומת ליבו, הוא הבין שזאת הזדמנות לשחרר אסירים, ולכן הרכיב צוות מיוחד שיתחקה אחר עקבותיו בין השנים 2004 ו-2006. מורנייה הצליח להגיע לחלק מהציוד שלו, כמו המצנח, הנשק והלבוש".

הרכב הפך למלכודת תופת - עימאד מורנייה (צילום סוכנויות)
הרכב הפך למלכודת תופת – עימאד מורנייה (צילום סוכנויות)

להזכירכם, לאחר תקלה טכנית, נטש רון ארד את מטוסו ונפל בשבי ארגון "אמל" השיעי באוקטובר 1986. הוכרז נעדר בחודש מאי 1998, בקיץ 2008 הודיע חיזבאללה לאו"ם במסגרת עסקה להחזרת גופותיהם של אלדד רגב ואודי גולדווסר כי ארד מת ומקום קבורתו לא ידוע.

הנווט רון ארד בשבי (צילום סוכנויות)
הנווט רון ארד בשבי (צילום סוכנויות)

About The Author

Related posts