מגה פיגוע; לפחות 28 הרוגים ו-61 פצועים בפיגוע תופת בטורקיה

כתוצאה מהפיצוץ עלו האוטובוסים באש (צילום: AFP)

עשרות נפגעים בפיגוע מכונית תופת, בסמוך לאוטובוסים שהסיעו אזרחים וחיילים העובדים בבסיס צבאי בעיר (סמוך לבניין הפרלמנט) והמתינו ברמזור. כתוצאה מהפיצוץ עלו האוטובוסים באש ואזרחים סיפרו כי הדי הפיצוץ נשמעו ברחבי הבירה. ראש ממשלת טורקיה ביטל ביקורו בבריסל.

מאת:  עודד  ליבנה

17.02.2016 , 21:15   עודכן:  22:30


מגה פיגוע; לפחות 22 הרוגים באנקרה, הערב (צילום טוויטר)
מגה פיגוע; לפחות 28 הרוגים באנקרה, הערב (צילום: טוויטר)

עשן עולה ממוקד הפיצוץ, הערב (צילום: אי-פי)
עשן עולה ממוקד הפיצוץ, הערב (צילום: אי-פי)

בפיצוץ מכונית תופת בלב אנקרה, יש לפחות 28 הרוגים ועשרות פצועים. פיגוע הטרור התרחש הערב בסמוך לבסיס צבאי במרכז אנקרה, בירת טורקיה. המכונית התפוצצה בדיוק כאשר האוטובוסים שהסיעו חיילים, חלפו במקום. על פי דיווחים בכלי התקשורת המקומיים, לפחות 61 בני אדם נוספים נפצעו. לפי הדיווחים עולה כי, המטען במכונית התופת הופעל בסמוך לשני אוטובוסים שהסיעו חיילים ואזרחים העובדים בבסיס סמוך, בדיוק כאשר המתינו ברמזור. מקורות בצבא הטורקי מסרו כי האירוע מוגדר כפיגוע.

כתוצאה מהפיצוץ עלו האוטובוסים באש  (צילום: AFP)
כתוצאה מהפיצוץ עלו האוטובוסים באש (צילום: AFP)

עדי ראייה מספרים "שמענו פיצוץ אדיר, למרות שאנחנו גרים כמה רחובות משם ראינו עשן והרחנו ריח חריף באוויר".   על פי גורמים טורקיים רשמיים, כבר קיימות אינדיקציות ראשוניות, כי האחראית לפיגוע היא המחתרת הכורדית (PKK).  ראש ממשלת טורקיה אחמט דאווטאולו ביטל את יציאתו המתוכננת לבריסל.

בפיגוע טרור שהתרחש הערב בסמוך לבסיס צבאי במרכז אנקרה (צילום:  רויטרס)
בפיגוע טרור שהתרחש הערב בסמוך לבסיס צבאי במרכז אנקרה (צילום: רויטרס)

ממשלת טורקיה נמצאת בתקופה לא קלה, תקופה מתוחה בה היא מתמודדת עם אתגרים רבים. בחודשים האחרונים, פתחו כוחות הביטחון הטורקיים, במבצע רחב נגד המורדים בדרום מזרח המדינה, לאחר שבקיץ קרסו שיחות השלום עם המורדים הכורדים. הפיגוע הערב רק מחריף את המתיחות הקיימת.

ארדואן על הפיגוע: המלחמה בטרור ובמחבלים תגבר

נשיא טורקיה, רג'פטייפ ארדוגאן, התייחס הלילה לפיצוץ בבסיס הצבאי ואמר כי המלחמה בטרור ובמחבלים המוציאים לפועל התקפות מסוג זה תגבר. אמר: "נמשיך להילחם נגד 'חיילי משחק' שמבצעים מתקפות מסוג אלה, אשר אין להם טיפת מוסר או גבולות אנושיים".

לפחות 47 בני אדם נוספים נפצעו (צילום: EPA)
לפחות 61 בני אדם נוספים נפצעו (צילום: EPA)
עשן עולה ממוקד הפיצוץ באנקרה, הערב (צילום: טוויטר)
עשן עולה ממוקד הפיצוץ באנקרה, הערב (צילום: טוויטר)

About The Author

Related posts