לחץ ; פוגעים באחיזה ומאבדים שליטה

מתנדבי אור ירוק פעילות קודמת (צילום - אור ירוק)

החורף חוזר ואיתו הסכנות בכבישים, ביניהן סכנת ההחלקה, המתגברת כאשר לחץ האוויר בצמיגים אינו תקין (עודף או חוסר). חברי קבוצות נוער אור ירוק, ערכו לאחרונה בדיקות לחץ אוויר, בצמיגים לרכבים חונים. בסיכום פעילותם כתבו: "ב 32% מהרכבים לחץ האוויר בצמיגים לא היה תקין ולפיכך מסוכן לנסוע בהם"

מאת:  דן   לונדון

24.02.2016 , 09:35


מתנדבי אור ירוק פעילות קודמת (צילום - אור ירוק)
מתנדבי אור ירוק פעילות קודמת (צילום – אור ירוק)

החורף חוזר ואיתו הסכנות בכבישים, ביניהן סכנת ההחלקה, המתגברת כאשר לחץ האוויר בצמיגים אינו תקין (עודף או חוסר). לאחרונה הגיעו חברי קבוצות נוער אור ירוק לכבודו שניאור חשין אל חניוני בתי הספר וחניונים ציבוריים ביישובים וערכו בדיקות לחץ אוויר בצמיגים לרכבים החונים, בכדי לוודא כי הם נוסעים באופן בטוח. את הבדיקות ערכו קבוצות הנוער במטרה להעלות את מודעות הנהגים לחשיבות תקינות הצמיגים ברכב ולכך שטיפול נכון בצמיגי הרכב חיוני לבטיחות הרכב והנוסעים.

פעילות קודמת בדרום (צילום - אור ירוק)
פעילות קודמת בדרום   (צילום – אור ירוק)

לסיכום פעילותם יצאו במכתב מדאיג עם הממצאים, ואמרו: "באחת מכל שלוש מהמכוניות שנבדקו  נמצא לחץ אוויר לא תקין בצמיגים"

עמותת אור ירוק: "על המדינה לפעול למען הגברת המודעות לנושא זה וכן להגביר את האכיפה על לחץ אוויר בלתי תקין, לחץ אוויר תקין יכול להציל חיים"

תמיד בפעילות  (צילום - אור ירוק)
תמיד בפעילות  (צילום – אור ירוק)

בסיכום בדיקות הצמיגים שערכו בני הנוער, התברר כי ב- 32% מהרכבים לחץ האוויר בצמיגים היה לא תקין ולפיכך מסוכן לנסוע ברכבים אלו במצב כזה. את ממצאי הבדיקה, שלחו חברי קבוצות הנוער לגורמי האכיפה.  פעילות זו הינה חלק מפעילות ארצית שערכו קבוצות הנוער של עמותת אור ירוק ב 33 ישובים שונים ברחבי הארץ. תוצאות הבדיקה נשלחו בנוסף לשר התחבורה והבטיחות בדרכים ולמפקד אגף התנועה במשטרת ישראל.

תמיד בשטח  (צילום - אור ירוק)
תמיד בשטח (צילום – אור ירוק)

לצד הבדיקה, הסבירו חברי קבוצת הנוער לנהגים כי צמיגי הרכב מהווים את הקשר של הרכב עם הכביש וחשובים להגברת אחיזת הרכב באספלט בצורה תקינה ובטוחה. לחץ אויר לא תקין מגדיל את שחיקת הצמיג, פוגע באחיזת הרכב בכביש  וגורם לאיבוד שליטה במכונית. צמיג בלוי ושחוק מסוכן ואף עלול להתפוצץ בזמן נסיעה. בנוסף, הסבירו חברי הקבוצה לנהגים כי לחץ אויר שגוי גורם גם לצריכת דלק גדולה יותר, ומעמיד את נוסעיו בסכנה אמיתית. מאחר ולחץ האוויר בצמיג יורד תמידית, הסבירו, יש לערוך בדיקת לחץ אוויר בצמיגים אחת לחודש.

עמותת אור ירוק: "לצמיגי הרכב חשיבות עליונה משום שהם הגורם המקשר בין הרכב לכביש. לכן, על המדינה לפעול למען הגברת המודעות לנושא זה וכן להגביר את האכיפה על לחץ אוויר בלתי תקין. לחץ אוויר תקין בצמיגים יכול להציל חיים".

הודעות לנהגים מפעילות קודמת (צילום - אור ירוק)
הודעות לנהגים מפעילות קודמת  (צילום – אור ירוק)
or yarok-all the logos
עמותת אור ירוק

About The Author

Related posts