חייבים לשתות קפה ; מפחית את הסיכון למחלת כבד

שתיית 2 כוסות קפה ביום, מפחיתה הסיכון לשחמת הכבד (צילום - אילוסטרציה hnow.news)

לפי מחקר אחרון שפורסם זה עתה, עולה כי שתיית קפה, מפחיתה נזקים לכבד. החוקרים גילו, כי שתיית 2 כוסות קפה ביום, מפחיתה כמעט בחצי את הסיכון ל"שחמת הכבד". המחקרים משקפים השתתפות אדירה של כ 450 אלף נבדקים ותומכים בקביעה שאצל צרכני קפה, הסיכון ממשיך לצנוח.

מאת:  עודד ליבנה

24.02.2016 , 11:45


חייב לשתות קפה  (צילום - אילוסטרציה hnow.news)
חייבים לשתות קפה (צילום – אילוסטרציה hnow.news)

מסקירה עדכנית שבחנה מספר מחקרים, עולה כי שתייה של קפה עשויה להפחית את הנזק, שנגרם לכבד כתוצאה מצריכה מופרזת של אלכוהול ומזון. החוקרים שבחנו את כל הנתונים שנאספו במחקרים האחרונים, גילו כי שתייה של 2 כוסות קפה כל יום, יכולה להפחית כמעט חצי מהסיכון לפיתוח מחלת "שחמת הכבד". המחקרים משקפים נתוני השתתפות אדירי מימדים, של למעלה מ 450 אלף נבדקים.

שככל שאנו שותים יותר קפה, כך הסיכון צונח (צילום - אילוסטרציה hnow.news)
שככל שאנו שותים יותר קפה, כך הסיכון צונח (צילום – אילוסטרציה hnow.news)

החוקר הראשי, ד"ר אוליבר קנדי מאוניברסיטת סאות'המפטון בבריטניה, אמר בין היתר: "שחמת עלולה להיות קטלנית, ואין לה תרופה של ממש, לכן העובדה שניתן להפחית את הסיכון לפתח שחמת של הכבד על ידי צריכה של קפה הינה משמעותית"

שחמת הכבד, היא מחלה קשה הגורמת להתקשות והרס רקמות הכבד  (צילום - אילוסטרציה hnow.news)
שחמת הכבד, מחלה קשה הגורמת להתקשות והרס רקמות הכבד (צילום – אילוסטרציה hnow.news)

שחמת הכבד, היא מחלה קשה הגורמת להתקשות והרס רקמות הכבד, היא נחשבת לגורם תמותה משמעותי, הקוטלת את חיים של יותר ממיליון אנשים ברחבי העולם כל שנה. להתפתחות שחמת בכבד קיימים מספר גורמים מאיצים כגון, זיהומים, מחלת צהבת, צריכה מופרזת של אלכוהול, בעיות במערכת החיסונית, ומחלת כבד שומני (מחלה שנקשרה בהשמנת יתר ובסוכרת).

קנדי ועמיתיו החוקרים, ביצעו מספר רב של אנליזות  (צילום - אילוסטרציה hnow.news)
קנדי ועמיתיו החוקרים, ביצעו מספר רב של אנליזות (צילום – אילוסטרציה hnow.news)

כדי להיות בטוחים במסקנות המחקר, ד"ר קנדי ועמיתיו החוקרים, ביצעו מספר רב של אנליזות, על צריכת קפה ממוצעת אשר דווח עליה במחקרים הקודמים, כדי לדעת עד כמה משפיעה תוספת של שתי כוסות קפה ביום, על הסיכויים הסטטיסטים לחלות במחלת כבד. המחקרים ברובם, תומכים בקביעה שככל שאנו שותים יותר קפה, כך הסיכון ל"שחמת כבד" ממשיך לצנוח.  מתאים לי…

שתיית 2 כוסות קפה ביום, מפחיתה הסיכון לשחמת הכבד  (צילום - אילוסטרציה hnow.news)
שתיית 2 כוסות קפה ביום, מפחיתה הסיכון ל"שחמת הכבד" (צילום – אילוסטרציה hnow.news)

About The Author

Related posts