זיכרון בסלון ; אלטרנטיבה שמאפשרת חיבור 

שיחה עם איש עדות (Hnow.news)

מרכז הצעירים בחדרה מביא לחדרה את פרויקט "זיכרון בסלון".מתוך ההבנה שהחיבור לשואה הולך ונחלש, מציע הפרויקט פתרון אלטרנטיבי ומאפשר חיבור אחר לדור הצעיר.זה פשוט וקל עם חברים ותכנים הנוגעים אלינו כאן והיום.

מאת: איציק סעדון

13.03.2016 , 21:45


שיחה עם איש עדות (Hnow.news)
שיחה עם איש עדות (Hnow.news)

מרכז הצעירים בחדרה והמחלקה לאוכלוסייה מבוגרת באגף הרווחה של העירייה, חברו יחדיו להביא גם לחדרה את הפרויקט הארצי "זיכרון בסלון". זיכרון בסלון נולד מתוך ההבנה שהחיבור של  בני הדור השלישי, לשואה הולך ונחלש.הפרויקט נועד להציע פתרון אלטרנטיבי לטקסים הממלכתיים ולצפייה המסורתית בטלוויזיה שהפכה איך לומר בעדינות, קצת לעוסה ומשעממת ולאפשר חיבור אחר.

חלק בו אפשר לקרוא שיר (Hnow.news)

ב 03.05.2016 בשעה 19:00 (ערב לפני ערב יום השואה הקרוב) אנו בחדרה מצטרפים לפרויקט הארצי ומזמינים אתכם להצטרף ולקחת חלק,לארח או להתארח בזיכרון בסלון. זה פשוט וקל, ואנו כאן על מנת לסייע לכם להפוך את הערב הזה למשמעותי ונכון.   זיכרון בסלון קורה בסלון הבית, בין חברים, עם תכנים הנוגעים אלינו כאן והיום. מתכנסים בערב יום השואה למפגש המחבר בין הזיכרונות משם לחיים שלנו עכשיו.

חברו יחדיו להביא גם לחדרה את הפרויקט הארצי זיכרון בסלון (Hnow.news)
חברו יחדיו להביא גם לחדרה את הפרויקט הארצי זיכרון בסלון (Hnow.news)

ערב זיכרון בסלון מורכב משלושה חלקים:

  1.  שיחה עם איש עדות: שיחה עם איש עדות המגיע לבית המארח ומשתף מזיכרונותיו. העדות האינטימית בערב ביתי שכזה, שמה את איש העדות במרכז ונותנת לאורחים אפשרות לשאלות, גדולות וקטנות.
  2.  חלק אומנותי: חלק בו אפשר לקרוא שיר, לנגן, לספר סיפור, להקרין סרט קצר או לשיר בציבור. החלק האמנותי מפיג את המתח, שלעיתים נוכח בתום העדות ויוצר מעבר נוח בין העדות לדיון.
  3.  דיון: בחלק האחרון ניתנת הזדמנות לכל אורח להתבטא בשיחה פתוחה. לעזרת מנחה השיחה אנחנו מציעים מערכי דיון מגוונים שיאפשרו לכל אחד למצוא את הנושא המתאים בעיניו.

פרטים נוספים למעוניינים לקחת חלק בפרויקט

ניתן לקבל  במרכז הצעירים   04-6331787

מרכז הצעירים חדרה (עריכה Hnow.news)
מרכז הצעירים חדרה (עריכה Hnow.news)

ניתנת הזדמנות לכל אורח להתבטא (Hnow.news)

About The Author

Related posts