פתח את התיק

בס"ד – חיזוק יומי…  "פתח את התיק"

מדור: אמונה


בחור שאפתן נסע לחוץ-לארץ כדי לפתוח עסק.  אביו איחל לו הצלחה וביקש: "אני יודע שבחוץ-לארץ קשה לשמור על כל המצוות, יש הרבה מסיטים ומפריעים אך בקשה אחת לי אליך – מידי יום בני היקר הקפד להניח תפילין".  הנהן הבן בראשו ואמר: "בטח אבא, אניח!"

לאחר חודשיים טילפן הבן לאביו: "אבא, מה שלומך? ברוך ה' פתחתי עסק קטן, אך הסכום שהיה לי אינו מספיק להמשך ניהול העסק, האם תוכל לשלוח לי כמה אלפי שקלים?"  אביו ענה: "בשמחה" וגם שאל: "בני, האם אתה מקיים את הבטחתך ומניח תפילין בכל יום?" ענה לו בנו: "ברור אבא, אני לא יוצא מהבית בלי להניח!"
אני צריך כסף

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לאחר שבוע טילפן שוב הבן לאביו: "אבא, הכסף עדיין לא הגיע"… השיב אביו "אל תדאג בני, הוא בדרך" ושוב שאל: "איך הולך עם התפילין? אתה מניח בכל יום?"
"בוודאי שמניח" השיב בנו…   לאחר חודש שוב טלפון… "אבא, מה עם הכסף? הוא עדיין לא הגיע…" ענה לו אביו: "אל תדאג בני הוא נשלח אליך… תניח תפילין כל בוקר, אל תשכח!"

כך עברו הימים עד שהטלפון צלצל… "אבא, מה קורה עם הכסף? אני קורס כלכלית… לפני שלושה חודשים אמרת ששלחת את הכסף ועדיין הוא לא הגיע… אתה שלחת לי נכון?"  ברור השיב אביו "עדיין לא קיבלת?" ענה הבן: "לא אבא, עדיין לא".

המשיך האב: "בני, אבל אתה מניח תפילין נכון?"  התרעם הבן: "בטח שמניח! אתה חושב שאני משקר? כל יום אני מניח, אני עומד בהבטחתי, אבל אתה אבא… לא עומד בהבטחתך… כסף אין!".  חייך אביו ואמר: "אבא שלך רוצה תמיד בטובתך, אני שלחתי לך את הכסף עוד בהיותך בארץ!"

"אז איך הוא עדיין לא הגיע?!" התפלא הבן. אמר לו אביו: "אם היית עומד בהבטחתך ומניח תפילין היית מוצא בתוך תיק התפילין מעטפה עם אלפי שקלים…"

בורא עולם שלח אותנו ל'חוץ לארץ', אל העולם הזה, הרחק מארצנו המקורית…
לפני הכניסה לתוך הגוף הוא השביע אותנו ואמר: "היה צדיק אל תהיה רשע".
לשם-כך נתן לנו שלל מצוות כדי לזכות אותנו, כדי לבצע את מטרתנו ולקיים את השבועה. אך אנו לעיתים שוכחים מהמטרה, מהשליחות שלנו ונטמעים בהבלי העולם הזה.

ואז בשעת צרה, בשעת מצוקה וחוסר אונים אנו "מטלפנים" לאבא ומבקשים ממנו שישלח לנו "כסף" – בריאות, פרנסה, זיווג, ילדים ועוד… אבא שואל אותנו: "האם 'הנחת תפילין'? האם אתה מקיים את הבטחתך?"  ואנו מיתממים ועונים: "בטח, כל יום אנו משתדלים לעשות רצונך… אך מה עם 'הכסף'…?"  בורא עולם מחייך ואומר: "בני, 'הכסף' כבר אצלך מזמן, הוא ממש לידך, רק תפתח את 'התיק' – רק תראה לי שאתה מקיים את שבועתך…"

כל אחד לפי כוחו, לפי חכמתו, ישתדל לתת מקום לבורא עולם בחייו – תראה לו כמה רצון יש לך – השפע  כבר אצלך, רק פתח את 'התיק' – את לבך…

יום טוב ובשורות טובות
לגאולת והצלחת ישראל…. אמן !

About The Author

Related posts