המשטרה החלה לבצע מעצרים ; 3 אברכים צעירים נעצרו

מדובר באברכים קיצוניים שרובם הגיעו מבני ברק (צילום ועריכה Hnow.news)

בעקבות השתוללות משולחת רסן, של השלכת צרורות חזיזים לעבר ביתו, עצרה המשטרה 3 אברכים קטינים המתאכסנים בישיבה הסמוכה. במהלך חקירה המתנהלת בעקבות תלונתו של חיים פדלון, כי במוצ"ש הושלכו לחצר ביתו מספר מטחים של חזיזים מסוכנים, נחקרו האברכים הצעירים תחת אזהרה וקשרו את עצמם למעשה. בתום החקירה שוחררו בתנאי שחרור מגבילים, ונשלחו למעצר בית.

מאת: איציק סעדון

15.03.2016 , 13:49


מדובר באברכים קיצוניים שרובם הגיעו מבני ברק (צילום ועריכה Hnow.news)
מדובר באברכים קיצוניים שרובם הגיעו מבני ברק (צילום ועריכה Hnow.news)

בהמשך לפרשת ההתעללות והמתח השורר בעקבות המאבקים, באשר לצביונה של שכונת שלמה בחדרה ככלל וברח' הסיגלית בפרט, מקום מגוריהם של הצדדים לסכסוך, עצרה המשטרה 3 אברכים קטינים המתאכסנים בישיבה הסמוכה. הקטינים נעצרו במהלך חקירה המתנהלת ע"י משטרת חדרה בעקבות תלונתו של תושב המקום, חיים פדלון כי במוצ"ש הושלכו לחצר ביתו מספר מטחים של חזיזים מסוכנים. האברכים הצעירים נחקרו תחת אזהרה ומהר מאוד שפכו אור על המתרחש, הם קשרו את עצמם למעשה והודו בחשדות המיוחסים להם, השלכת חזיזים בשיטתיות לעבר חצרו של המתלונן. בתום חקירתם שוחררו ע"י החוקרים מתחנת חדרה בתנאי שחרור מגבילים, ונשלחו למעצר בית בהשגחת מבוגרים.

שברו האברכים פתח בגדר המפרידה בין הבית לשטח הישיבה (צילום ועריכה: Hnow.news)
שברו האברכים פתח בגדר המפרידה בין הבית לשטח הישיבה (צילום ועריכה: Hnow.news)

התפתחות הפרשה מגיעה לאחר ההפגנה של יותר מ 100 אזרחים מודאגים, שנערכה בשבת בשעות הבוקר המאוחרות, והסתיימה בצורה שקטה ללא אירועים חריגים. עוד באותו הלילה,  במוצ"ש התקבלה במשטרה תלונה של תושב רחוב הסיגלית בחדרה, בגין השתוללות משולחת רסן של השלכת צרורות חזיזים לעבר חצר ביתו. המשטרה שפתחה בחקירה עצרה חשודים כבר ביום א' ואתמול נעצרו אברכים חשודים נוספים בהשלכת הנפצים. בסה"כ נעצרו 3 קטינים מאברכי "ישיבת כנסת יצחק" הסמוכה בחשד למעורבותם בהשלכת הנפצים ומהר מאוד קשרו הקטינים עצמם לחשדות המיוחסים להם והודו בביצוע המעשים.

כמה עשרות עם שילוט נגד כפייה דתית

דחפו והפילו אותי למדרכה ובעטו בי (צילום ועריכה Hnow.news)
"שהם לא יחשבו לרגע שהם יכולים לשבור אותי"  (צילום ועריכה Hnow.news)

הכתבה הקודמת שפורסמה בנושא:

יאוש ; "זאת התעללות לשמה";מלחמת גוג ומגוג נמשכת

ההפגנה השקטה שנערכה אתמול, מסתמנת כיריית הפתיחה למערכה נוספת, מכוערת ונלוזה יותר, במאבק על הצביון בשכונת שלמה. בלילה הוזעקו ניידות משטרה מספר פעמים עקב השלכת חזיזים לחצר ביתו של פדלון, היום נעצר פדלון לכאורה בעקבות הפרת צו ההרחקה, כאשר ניסה להתמודד עם חבלה מכוונת שבוצעה בשיבר הראשי של אספקת המים לביתו.

מאת: מיכאל מרטינז

13.03.2016 , 12:25   עריכה: עודד ליבנה

חרדיים פנאטים המתגוררים בישיבת כנסת יצחק (צילום ועריכה Hnow.news)
חרדיים פנאטים המתגוררים בישיבת כנסת יצחק (צילום ועריכה Hnow.news)

פדלון מספר: "זה התחיל בלילה הזעקתי ניידת שלוש פעמים עקב זריקת חזיזים לחצר ביתי". כבר ביום שישי סגרו "אלמונים" את השיבר הראשי שנמצא ברחוב מול אחד מבתי האברכים. השיא היה היום בבוקר, כאשר גיליתי שעיקמו וחיבלו בצינור הראשי של אספקת המים לביתי. כאשר עסקתי בתיקון השיבר, הזעיק מנהל הישיבה ניידת משטרה, בטענה להפרה של צו ההרחקה מהישיבה.

בדרכי חזרה החוצה לכיוון הבית תקפו אותי כ 20 אברכים (צילום ועריכה Hnow.news)
בדרכי חזרה החוצה לכיוון הבית תקפו אותי כ 20 אברכים (צילום ועריכה Hnow.news)

ברגעים אלה ממש, נמצא חיים פדלון בחקירה בתחנת משטרת חדרה, הוא אומר: "זאת התעללות לשמה" ונשמע מיואש מאופן הטיפול של הרשויות בנושא (גם המשטרה וגם מצד גורמים בעירייה).  כל עוד שקבוצת האברכים הבעייתית לא הייתה בסביבה, השקט נשמר. הצעירים המתגוררים בבני ברק ובמקומות נוספים יצאו להעביר את השבת בחיק משפחותיהם וחזרו לישיבה אתמול עם צאת השבת. התנהלות הדברים כפי שמתוארת ע"י קורבן ההתקפות המתוכננות, נשמעת כמו בריונות מהסוג הנלוז ביותר, זה חייב להיפסק !

זה חייב להיפסק !

About The Author

Related posts