מעשים טובים: מהמשרד הממוזג ב"סלקום" – לשיפוץ הפנימייה

מהמשרד הממוזג ב"סלקום" – לשיפוץ הפנימייה (צילום הפורום הציבורי, עריכה Hnow.news)

"הפורום הציבורי ימשיך לפעול לרתימת המגזר העסקי לקידום הילדים בכפרי הנוער והפנימיות. חברות עסקיות יבואו לתרום ויצאו נרתמות. אלו החיבורים האנושיים שיוצרים חברה אזרחית יציבה שערבות הדדית היא נר לרגליה." כך לדברי ענת נחמיה-לביא, מנכ"לית הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות.

מאת: עודד ליבנה

20.03.2016 , 12:26


מהמשרד הממוזג ב"סלקום" – לשיפוץ הפנימייה (צילום הפורום הציבורי, עריכה Hnow.news)
מהמשרד הממוזג ב"סלקום" – לשיפוץ הפנימייה  (צילום הפורום הציבורי, עריכה Hnow.news)

לרגל יום המעשים הטובים של עמותת "רוח טובה", שהתקיים בשבוע החולף, ב- 15 למרץ, התגייס הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל לגיוס חברות עסקיות למעורבות בכפרי הנוער והפנימיות ברחבי הארץ. במסגרת זו, כ- 50 חברות עסקיות נרתמו ביום זה למעורבות ועשייה למען מאות הילדים ובני הנוער המתחנכים במסגרות אלו. מטרת הפורום הציבורי הייתה לצ'פר את החניכים, אשר ביום יום שלהם תורמים ומתנדבים למען הקהילה.  

יום המעשים הטובים בכפר הנוער "נווה הדסה":

בכפר הנוער נווה הדסה, השוכן בתל יצחק, התקיים אירוע מיוחד ביום המעשים הטובים: עשרות עובדי החברות המובילות – סלקום, אלביט, קופ"ח כללית,Intensix ו- Ongage הגיעו לכפר הנוער, ויחד עם חניכי הכפר שדרגו את מראה הכפר לשמחת הילדים ובני הנוער. בין היתר, הם שיפצו את מועדוני הילדים בפנימייה ושתלו צמחים בגינות באזור בית הכנסת ובנין המרפאה.

מי שאירחו את העובדים היו לא אחרים מאשר החניכים עצמם, שדאגו להם לשתייה, כיבוד וצ'ופרים וסייעו להם בכל דרך אפשרית כדי שהעבודה תתבצע על הצד הטוב והחווייתי ביותר. למרות הפעילות האינטנסיבית, בכפר הנוער לא מתכוונים לעצור כאן, ובשבוע הבא ימשיכו החניכים בפעילות ויצבעו את הספסלים ומתקני הספורט ברחבי הכפר.

יום המעשים הטובים נועד להעלות את המעשים הטובים לראש סדר היום הציבורי בישראל ובעולם. ביום זה, מאות אלפי משתתפים מכל רחבי הארץ בוחרים לעשות טוב ולפעול למען מטרה שהם בוחרים ולמען האחר בכדי לקדם את רוח ההתנדבות והערבות ההדדית בחברה הישראלית כיום.

נחום רינצלר,  מנהל כפר "נווה הדסה": "תודה לכל מי שיזם, ארגן והפעיל את היום הנפלא הזה. יום המעשים הטובים הוא חגיגה של התחדשות שצבעה את נווה הדסה בצבעים חדשים יפים ואנושיים".

ענת נחמיה-לביא, מנכ"לית הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל: "הפורום הציבורי ימשיך לפעול לרתימת המגזר העסקי לקידום הילדים בכפרי הנוער והפנימיות. חברות עסקיות יבואו לתרום ויצאו נרתמות. אלו החיבורים האנושיים שיוצרים חברה אזרחית יציבה שערבות הדדית היא נר לרגליה".

הפורום הציבורי - לוגו

כפר הנוער נווה הדסה – בבעלות יסודות מוסדות חינוך של הנוער הציוני ובפיקוח המנהל לחינוך התיישבותי – ממוקם באזור השרון הירוק, קרוב לנתניה בשטח המועצה האזורית חוף השרון. בכפר הנוער מתחנכים בבית הספר השש-שנתי כ – 310 תלמידים מהם 185 בפנימייה החינוכית מיטבית יחד עם תלמידים אקסטרניים המגיעים מישובי הסביבה.

הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות, הוא שותפות של פילנתרופים ובעלי עניין שחברו יחדיו כדי להשפיע על מדיניות הממשלה בנושא כפרי הנוער והפנימיות. מטרת הפורום היא שילדים בכפרי הנוער והפנימיות יזכו לתנאים ולמשאבים העונים לצרכים שלהם. אחת המטרות העיקריות של הפורום היא להפנות זרקור למגזר העסקי והחברתי כדי שיתמכו בכפרי הנוער והפנימיות.

 

About The Author

Related posts