"האישה שלצידך"

כמה חשוב לשתף ולהקשיב לאישה שלצידך... (עריכה Hnow.news)

בבניין מגורים משותף התרחש דבר מוזר… בכל יום, בכניסת הבניין היה שביל של טיפות מים שחורות.  השביל השתרך עד לפח האשפה הסמוך…  כך, יום אחר יום, ראש הוועד היה מנקה, ולמחרת שוב נוצר אותו השביל.

כמה חשוב לשתף ולהקשיב לאישה שלצידך... (עריכה  Hnow.news)
כמה חשוב לשתף ולהקשיב לאישה שלצידך… (עריכה Hnow.news)

ראש הוועד החליט לעקוב אחרי טיפות המים והבחין שהדייר בקומה הראשונה יוצא עם שקית הזבל שלו ומטפטף בכל הכניסה עד הגעתו לפח האשפה…  הוא חשב: "אני חייב לשים לכך קץ! הוא לא שם-לב שהוא מלכלך את כל הכניסה ?"

הוא פנה לאשתו וביקש עצה איך לומר לשכנו את אשר על ליבו בלי לפגוע בשכנות הטובה… אשתו בנועם ענתה לבעלה: "אם אתה רוצה שהשכן יקשיב לך, עליך ללכת בדרך עקיפה.  גש אליו ואמור לו: "בתור ראש הוועד החלטתי לקנות לך שטיח חדש ומהודר לכניסה לביתך… הקפד לשמור עליו נקי".

"לכן כשאתה זורק את שקית האשפה הקפד שהיא לא תהיה קרועה כדי שהשטיח החדש והמהודר לא יתלכלך…"  שמע בעלה לעצה הנבונה של אשתו וכך גרם לשכנו לא ללכלך יותר את הכניסה ועוד יותר  חשוב – המשיך ביחסי השכנות הטובה איתו…

כל בעיה שתתקל בה, חשוב מעט, איך לעקוף אותה... (עריכה  Hnow.news)
כל בעיה שתתקל בה, חשוב מעט, איך לעקוף אותה… (עריכה Hnow.news)

לא פעם אנו נתקלים בבעיה ובקושי שמסיחים את שלוותנו. מנסים למצוא פתרון ולא פעם מחליטים להיכנס עם הראש לתוך הקיר…  לפעמים הקיר עשוי קרטון וניתן להכניס את הראש אליו… אך לפעמים הוא עשוי בטון קשיח והראש…כואב… כדי לעבור מכשול קשה לא צריך להיכנס עם הראש, פשוט עקוף אותו ! פעל בחכמה, כל אדם שנראה לך כמו קיר בטון יש בתוכו לב בשר ודם… ומילה נכונה יכולה להפוך את הבעיה לדבר פשוט ביותר. כל בעיה שתתקל בה, חשוב מעט, איך לעקוף אותה !

כמה חשוב לשתף ולהקשיב לאישה שלצידך…ועל זה כבר נאמר: ״לפעמים צריך להיעלם כדי לראות מי מחפש אותך...ללחוש כדי לראות מי שומע אותך…וליפול כדי לראות מי ירים אותך…״

יום טוב ובשורות טובות לגאולת והצלחת ישראל. אמן !

About The Author

Related posts