שדה לממשלה: "ההחלטות מנותקת מהמציאות"

ראש המועצה האזורית מנשה - אילן שדה (צילום: Youtube)

ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה, בדיון בוועדת המשנה של ועדת הכלכלה של הכנסת: "ההחלטה לבחון הקמת שדה תעופה בעין שמר מנותקת מהמציאות ומסתמכת על תצלומי אוויר מ-1948". יו"ר ועדת המשנה לתשתיות התעופה, ח"כ ועקנין, תקף אף הוא את החלטות הממשלה.

מאת: איציק סעדון

07.04.2016 , 20:46


 

ראש המועצה אילן שדה בעת הדיון בוועדה  (צילום - מועצה אזורית מנשה, עריכה Hnow.news)
ראש המועצה אילן שדה בעת הדיון בוועדה (צילום – מועצה אזורית מנשה, עריכה Hnow.news)

בדיון שהתקיים אתמול (ד'), בוועדת המשנה של ועדת הכלכלה של הכנסת לנושא תשתיות התעופה, תקף ראש המועצה האזורית מנשה אילן שדה, את החלטת הממשלה לבחון הקמת שדה תעופה בעין שמר. בדבריו אומר ראש המועצה אילן שדה לחברי הועדה: "ההחלטה מנותקת מהמציאות, כנראה שתצלומי האוויר שהוצגו בישיבת הממשלה, היו מ-1948 לפני שהוקמו במקום ישובים, בית החולים הגדול בארץ לתשושי נפש "שער מנשה" וההוסטל לניצולי שואה שנמצא במקום. אולי ב- 48 ניתן היה להקים כאן שדה תעופה. היום זה לא מציאותי, ואנו נילחם ונעשה הכל בכדי לא לאפשר זאת".

ראש המועצה אילן שדה הוסיף, כי הנוכחות הצבאית באזור הקיימת כיום, אושרה רק לאחר מאבק של המועצה שנמשך למעלה מחמש שנים והאישור ניתן לאחר שגורמים בכירים בצה"ל, בהם מפקד חיל האוויר דאז, הדגישו כי קיים בכך צורך אסטרטגי, "כעת לאחר שהצבא השקיע מאות מיליוני ₪ במקום, רוצים להפוך זאת לשדה תעופה אזרחי. היכן הצורך האסטרטגי עכשיו ?", אומר שדה.

יו"ר ועדת המשנה לתשתיות התעופה, ח"כ ועקנין, תקף את החלטות הממשלה על העתקת שדה  התעופה שדה דב והרצליה, ואמר: "קבלת ההחלטות לסגירת שדה דב והשדה בהרצליה שערורייתית, אגיע עם העניין הזה עד שר התחבורה וראש הממשלה. העיריות הפכו את השדות לנכס פרטי, זה לא יפתור את בעיות הדיור של הזוגות הצעירים. כל תהליך קבלת ההחלטות לסגירת שדות התעופה היה קבלת ההחלטות מנותקת מהמציאות ומישהו צריך לקחת על זה את האחריות".

 

About The Author

Related posts