מ"הדסה נעורים" בנתניה – למפעל "אאודי" בגרמניה

מפעלי "אאודי" בגרמניה (עריכה Hnow.news)

חניכי מגמת הרכב של כפר הנוער "הדסה נעורים" יצאו לנסיעת לימודים בגרמניה במטרה להרחיב את אופקיהם בתחום הרכב. "הנסיעה הזו מעניקה לתלמידים מוטיבציה לחיים ורצון להתקדם ולכן חייבים לשמר אותה גם בשנים הבאות", כך לדבריו של ראש המשלחת, ארנסט אבנסוב.

מאת: עודד ליבנה

17.04.2016 , 11:29


 

משלחת לגרמניה הדסה נעורים  (צילום הפורום הציבורי, עריכה Hnow.news)
משלחת לגרמניה "הדסה נעורים"   (צילום הפורום הציבורי, עריכה Hnow.news)

נבחרת מצומצמת של 12 חניכים מכפר הנוער "הדסה נעורים", הנמצא בפיקוח המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, חזרו לאחרונה מהשתלמות לימודית מיוחדת בגרמניה. במסגרת ההשתלמות, שהו התלמידים שבוע ימים בעיר פרנקפורט, בה נמצאת המכללה ללימודי רכב של איגוד המוסכים של גרמניה. כל התלמידים שנסעו הם תלמידי מגמת הרכב של "הדסה נעורים", שצפויים להמשיך וללמוד את המקצוע גם בכיתות י"ג ו- י"ד.

מפעלי "אאודי" בגרמניה (עריכה Hnow.news)
מפעלי "אאודי" בגרמניה   (עריכה Hnow.news)

במהלך הלימודים במכללה, קיבלו התלמידים השראה מקצועית ולמדו נושאים מיוחדים הקשורים ברכבים. בנוסף, ביקרה המשלחת במפעלי חברת הרכב "אאודי" בשטוטגרט, שם ראו כיצד מייצרים רכב של ממש. לאחר מכן, ערכו התלמידים סיור במוזיאון של חברת הרכב "פורשה" וכן ביקרו בתערוכת מכוניות עתיקות. בנוסף להתנסויות בתחום הרכב, הגיעו התלמידים גם לבית הכנסת העתיק המרכזי בעיר פרנקפורט וכן בילו את ערב שישי בקבלת שבת מרגשת אצל משפחה יהודית שאירחה אותם.

מפעלי "אאודי" בגרמניה (עריכה Hnow.news)
מפעלי "אאודי" בגרמניה   (עריכה Hnow.news)

ראש המשלחת ורכז מגמת מכונאות צמ"ה, ארנסט אבנסוב, סיפר על חשיבות הנסיעה עבור תלמידים: "הנסיעה הזו מעניקה לתלמידים מוטיבציה לחיים ורצון להתקדם ולכן חייבים לשמר אותה גם בשנים הבאות".

מוזיאון פורשה (עריכה Hnow.news)
מוזיאון פורשה – חוויה מרשימה  (עריכה Hnow.news)

נתן ביטון, מנהל כפר הנוער "הדסה נעורים": "אנו בית ספר המדגים טכנולוגית והמאגד בתוכו סדנאות רכב וריתוך עם הציוד החדיש ביותר בתחום, מאוד חשוב לנו לתת לחניכים אפשרות לרכוש ידע בטכנולוגיות חדישות ולראות איך תעשיית הרכב עובדת בחו"ל. זוהי השנה ה-11 שמשלחת של חניכי כיתות יב' יוצאת לגרמניה ואנו מתכוונים לשמר את המסורת עוד שנים רבות".

עינת רייך, מהנהלת הפורום הציבורי: "מצויינות יכולה להתבטא בהרבה מאד אופנים. במגמת הרכב, יש לנו תלמידים מצטיינים ברמה הגבוהה ביותר והלימודים במגמה זו, תבטיח את עתידם בצבא ובהמשך הדרך גם באזרחות. תרומתי לפרויקט חשוב זה מהווה סיפוק רב עבורי ואני מקווה ששותפים נוספים יצטרפו למטרה נעלה זו".

מפעלי "אאודי" בגרמניה (עריכה Hnow.news)
(עריכה Hnow.news)

בכפר הנוער "הדסה נעורים" , בפיקוח המנהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, ובבעלות הסוכנות היהודית ונשות הדסה, מתחנכים כ – 430 תלמידים מהם 350 תלמידי פנימייה. חניכים מגיעים מקצוות הארץ ורבים מהם עלו ארצה ממדינות שונות בעולם: 30% מאתיופיה, 40% מברית המועצות ועוד.

הפורום הציבורי - לוגו

הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות, מייסודו של אבי נאור, הוא שותפות של פילנתרופים ואנשי מקצוע שחברו יחדיו כדי להשפיע על מדיניות הממשלה בנושא כפרי הנוער והפנימיות. מטרת הפורום היא שילדים בכפרי הנוער והפנימיות יזכו לתנאים ולמשאבים העונים לצרכים שלהם. אחת המטרות העיקריות של הפורום היא להפנות זרקור למגזר העסקי והחברתי כדי שיתמכו בכפרי הנוער והפנימיות.

מפעלי "אאודי" בגרמניה (עריכה Hnow.news)
(עריכה Hnow.news)

About The Author

Related posts