טקס מרגש במסיבת סיום הקריאה וקבלת הסידור לתלמידי כיתות א' בביה"ס "מדעים ויהדות" חדרה.

בשבוע שעבר לקראת חג הפסח חוו תלמידי כיתות א' בבית ספר "מדעים ויהדות" והוריהם חוויה מעצימה במיוחד- התלמידים חגגו את טקס סיום הקריאה וקבלת הסידור בעיר הקודש צפת.

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת: דן לונדון

 19.04.2016


3

הטקס החל בשעות הבוקר. התלמידים, ההורים והצוות סיירו ב"קריאת האומנים" בליווי כליזמרים שהוזמנו במיוחד להעצמת החוויה.

הסיור נמשך עד בית הכנסת האר"י הקדוש ורגעים לפני הכניסה לבית הכנסת, החל לרדת גשם, אך נראה, שגם הגשם השוטף שירד לא הפסיד אפילו מעט מעוצמת המעמד.

בתגובה לגשם המפתיע פתח הרב בן ציון נורדמן- יו"ר מדעים ויהדות וחבר הנהלת העיר חדרה  וחיזק את ההורים והילדים: "דברים טובים נקנים בקושי, למרות הגשם השוטף, והקושי שיצר אנחנו נמשיך בדרכינו ונקבל את סידור התפילה בשמחה!".

2

בבית הכנסת קיבלו התלמידים בהתרגשות גדולה את הסידור תוך אמירת  "שמע ישראל"  במעמד מרגש ומאחד כשאת הסידור המיוחד לכל תלמיד ותלמידה מעניק להם הרב נורדמן . משם המשיך הסיור לגן האירועים "החאן האדום" שם הצטרף לחוגגים מ"מ ראש העיר עו"ד טל אליהו שבירך את התלמידים וההורים הנרגשים בשם ראש העיר והנהלת העיר.

בגן האירועים צפו ההורים בהופעה ייחודית של ילדיהם בנושא "בקשות קטנות" . הילדים הנרגשים שרו והביעו עד כמה חביבה התפילה של הילדים הקטנים. במהלך ההופעה הוקרנה מצגת שבה הופיעו התלמידים.

לאחר ההופעה פנו המשתתפים לסעוד את ליבם בארוחה עשירה סביב שולחנות ערוכים בטוב טעם. לסיום יום מיוחד זה נסעו המשתתפים להתפלל בקברו של הרשב"י במירון.

בזמן שהתלמידים היו עסוקים בהנאה מהחוויות, פנו ההורים לצוות ביה"ס והביעו את התפעלותם מהחוויות המרגשות של יום מיוחד זה – נראה שהטעם הטוב ילווה אותם הלאה.

1

About The Author

Related posts