עושים סדר חברתי

כנס מנהיגות לנוער התקיים בשבוע שעבר בכפר הנוער "מבואות ים". בין המרצים בכנס: שר החינוך לשעבר שי פירון ויו"ר קרן נאור שמואל אבואב.

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת: דן לונדון

 20.04.2016


שמואל אבואב

בשבוע שעבר, 13-14 באפריל, נערך בפעם הרביעית כנס מכמורת למנהיגות בכפר הנוער "מבואות ים" השייך למינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך. אל הכנס, שכותרתו "עושים סדר חברתי", הגיעו בני נוער מכפרי נוער בכל רחבי הארץ שנמצאים בתפקידים חברתיים מובילים כמו מ"כים, מועצת חניכים, מד"צים ועוד. "מטרת הכנס היא לעורר השראה בחניכים ולהעניק להם שיעורי העשרה וידע נוסף בנושא המנהיגות הצעירה", אומר משה דולב מנהל כפר הנוער מבואות ים, "מדובר בתלמידים איכותיים, 'לידרים', שבוחרים להוביל ולקחת אחריות חברתית".

את הכנס, שנמשך יומיים, פתח שמואל אבואב, יו"ר קרן נאור התומכת בכפרי הנוער והפנימיות בישראל באמצעות הפורום הציבורי. אבואב הציג בפני בני הנוער את המצב הכלכלי בחברה הישראלית ואת חשיבות הערבות ההדדית בעם היהודי, החיונית בכדי לשמור על החברה שלנו. בנוסף הסביר אבואב כיצד ניתן לרתום את בני הנוער למנהיגות ולהתנדבות בתוך הקהילה בתחומים שונים כמו חינוך, רווחה, איכות סביבה ועוד. בנוסף התקיימו סדנאות שונות, ביניהן גם סדנה בנושא השסעים בחברה הישראלית.

במהלך היום השני לכנס, הרצה לחניכים שר החינוך לשעבר שי פירון שציין כי בכדי להיות מנהיג, יש לדעת כיצד להיות מונהג. בנוסף נהנו החניכים מפעילות חוץ ימית מגבשת. כמו כן התקיים "הייד פארק" בנושא פיגועי הדקירה ברחבי הארץ, המעלים שאלות מוסריות רבות.

את הכנס חתם ד"ר בני פישר, מנהל המינהל לחינוך התיישבותי ופנימייתי במשרד החינוך שנפגש עם התלמידים והתרשם מהמנהיגים הצעירים שהקדישו חלק מחופשת הפסח לדיונים בסוגיות חברתיות ולאומיות, ואמר: קל להתלונן  על הניתוק של 'דור המסכים', אבל  יש לנו נוער איכותי שמגלה מעורבות, יוזמה ואחריות חברתית ופועל למען חברה טובה וצודקת יותר".

המנהיגים הצעירים שהשתתפו בכנס, סיפרו כי הם נהנו ולמדו רבות באירוע: "התחברתי לנושא ההתנדבות בחברה, לתחושת השייכות. גם אני מאמין שצריך לתת ולעזור", אמר ארתור בניקין תלמיד כיתה י"א ממבואות ים. אלי גלעדי, תלמיד כיתה י"א ממבואות ים, סיפר: "קיבלתי מהכנס המון, למרות שיכולתי להיות עכשיו בטבריה עם החברים. זו חוויה אדירה אני אשמח להגיע גם בשנה הבאה". 


מרפאת השיניים דנטל אסתטיקס בשירות חדש: השתלה והעמסה ביום אחד

לפרטים נוספים:

יסמין לאוי, יועצת תקשורת, הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות בישראל, 09-7776161, 050-4488349

נתנאלה זמיר, דוברת המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך: 050-6221072

המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך ממונה על מערך החינוך הפנימייתי וכפרי הנוער ברחבי הארץ.

הפורום הציבורי – כפרי הנוער והפנימיות, הוא שותפות של פילנתרופים ואנשי מקצוע שחברו יחדיו כדי להשפיע על מדיניות הממשלה בנושא כפרי הנוער והפנימיות. מטרת הפורום היא שילדים בכפרי הנוער והפנימיות יזכו לתנאים ולמשאבים העונים לצרכים שלהם. אחת המטרות העיקריות של הפורום היא להפנות זרקור למגזר העסקי והחברתי כדי שיתמכו בכפרי הנוער והפנימיות.

About The Author

Related posts