שוטי שוטי ספינתי

כשבחוץ עדיין חשוך וכולם ישנים, כ-180 תלמידי שכבה ט' מבית הספר רמות ים שבכפר הנוער הימי מבואות ים, השכימו לפנות בוקר ויצאו (ד', 1.6.16)  ל"מבצע משוט". המשט מסכם את שנת לימודיהם הראשונה בימאות.

כתב דן לונדון לאתר החדשות מאת: דן לונדון

 13.01.2016


כשבחוץ עדיין חשוך וכולם ישנים, כ-180 תלמידי שכבה ט' מבית הספר רמות ים שבכפר הנוער הימי מבואות ים, השכימו לפנות בוקר ויצאו (ד', 1.6.16)  ל"מבצע משוט". המשט מסכם את שנת לימודיהם הראשונה בימאות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התלמידים יצאו לים הפתוח ב- 17 סירות "סנונית" וחתרו כי 50 ק"מ  ממבואות ים במכמורת לחוף "דור" ובחזרה.  במסגרת המשט, שנמשך יומיים, התלמידים התחרו ביניהם ונדרשו להפגין ידע בחתירה, בסוגי קשרים, בעבודת צוות ואסטרטגיה, ומתמודדים עם אתגרים בים וביבשה כשהרוח בגבם על המשט פיקדו 30 חניכים ותיקים מכתות י'-י"ב, שחוו את החוויה הזו בתחילת לימודיהם, ועם השנים עברו קורס מתקדם של סגני ומפקדי סירות.

אחרי חתירה של כמה שעות התלמידים עגנו בחוף "דור", שם ערכו פעילות חברתית חווייתית ומגבשת וכל מפקד סירה ערך שיחת סיכום ודגשים לקראת יום החתירה הנוסף המחכה להם למחרת. בשעות הערב התלמידים הדליקו כתובת אש וחתמו על "אמנת החותר" בטקס מרגש. לאחר מכן פרשו אוהלים על החוף לשנת לילה קצרה וכבר לפנות בוקר חתרו חזרה מחוף דור למעגן במכמורת. כשהגיעו לכפר קיבלו אותם יתר  התלמידים, ההורים וצוותי החינוך  במחיאות כפיים והוכרזה הסירה המנצחת.

כשבחוץ עדיין חשוך וכולם ישנים, כ-180 תלמידי שכבה ט' מבית הספר רמות ים שבכפר הנוער הימי מבואות ים, השכימו לפנות בוקר ויצאו (ד', 1.6.16)  ל"מבצע משוט". המשט מסכם את שנת לימודיהם הראשונה בימאות.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משה דולב, מנהל כפר הנוער מבואות ים, שבפיקוח המינהל לחינוך התיישבותי , פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך, אומר: "מבצע משוט הינו מסורת ארוכת שנים המתקיימת בכפר הנוער הימי מבואות ים במשך כ-40 שנה.  באמצעות לימודי הימאות התלמידים לומדים ערכים של עבודת צוות, דבקות במטרה והתמודדות עם אתגרים". יצוין, כי מאז האיחוד והקמת בית הספר רמות ים מצטרפים למסורת הארוכה, שהייתה עד היום נחלתם של חניכי הפנימיה בלבד, גם תלמידי עמק חפר ויחד לוקחים חלק במשט המגבש את כולם יחד בפעילות חווייתית ומאתגרת.

התלמיד תמיר רוזנבלום, (מכמורת)  מספר:  "סבא שלי, שלום אטדגי, בוגר המחזור בראשון של "מבאות ים" ושימש כמנהל הימאות במקום, לכן, מבצע משוט היה כה משמעותי עבורי.  החתירה היתה קשה ומתישה, אבל זו חוויה שהעצימה אותי באופן אדיר". רומי קירשנבויים (מכמורת) מוסיפה כי:  "במהלך המשט הקבוצה התגבשה, המצאנו שירים על הסירה והיתה אוירה מעולה. זה היה מאד מרגש להגיע למעגן בסיום עם כל ההורים שמחכים, הייתי גאה בעצמי שלא ויתרתי וחתרתי עד הרגע האחרון".

About The Author

Related posts