מנכ"ל עיריית חדרה: "לאחר מלחמה נחושה, החזרנו את מגרש החנייה העירוני לידי התושבים

מגרש החנייה העירוני ליד בניין העירייה

גם לאחר שאיימו עליהם, ניסו לשחדם, ניסו בכל הדרכים המתוחכמות לשכנעם, השניים לא נכנעו ללחצים וחילצו את מגרש החנייה מידי המשתלטים

מיכאל מרטינז מאת: מיכאל מרטינז

 19.08.2016

 


מנכ"ל עיריית חדרה יעקב זיגדון

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

זיגדון "לאחר שנתיים וחצי של מאבק ממושך, המגרש התפנה. השקענו 1.2 מיליון ₪ מכספי תושבי חדרה ולכן הם יחנו שם בחינם. תושבי חוץ ישלמו על החנייה ובכך נחזיר את ההשקעה". הוא אומר ומוסיף: "נעשה צדק גם עם עובדי העירייה, שלהם נסלול כ- 60 מקומות חנייה".

השבוע, ביום (ד') נחנך מגרש החנייה העירוני הצמוד לבניין העירייה, בחניון הוקמו 200 מקומות חנייה כאשר מתוכם, 18 מקומות חנייה לנכים. בחניון הותקנה תאורה ומדחן ובקרוב גם מיזם חדש, מערכת ממוחשבת המחוברת לתוכנה, שתאפשר לכל אדם לדעת כמה מקומות חנייה פנויים במגרש, בכל דקה משעות היממה. בין הנוכחים באירוע היו, ראש עיריית חדרה תא"ל צביקה גנדלמן,מנכ"ל העירייה תא"ל מר יעקב זיגדון, הסגנים, חברי מועצת העיר, מנהלי אגפים ואורחים.

 

מגרש החנייה העירוני בצמוד לבניין העירייה
מגרש החנייה העירוני בצמוד לבניין העירייה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

במהלך הטקס ציין ראש העירייה כי לאחר שמונה שנים שהנכס הציבורי היה בידיים פרטיות של מקורבים לשלטון הקודם, הנהלת העיר החזירה לתושבים את הנכס שלהם שבו יוכלו תושבי חדרה בעלי תו תושב, להחנות בחינם במשך 3 שעות ביממה.

לאחר מאבק משפטי ארוך וחסר פשרות מצד עיריית חדרה בקדנציה הנוכחית, החזירה העירייה לידי הציבור את החניון הציבורי הממוקם בצמוד לבניין העירייה ובקרוב יוכשרו מאות מקומות חניה במרכז העיר חינם לבעלי תו תושב חדרה.

הסיפור על קצה המזלג

המאבק החל עם כניסתם של ראש העירייה תא"ל צביקה גנדלמן ומנכ"ל העירייה תא"ל יעקב זיגדון לתפקיד. מיד לאחר כניסת השניים לתפקיד, התברר להם כי החניון מופעל על ידי גורמים פרטיים, ללא חוזה, ללא מכרז וללא תשלום דמי שכירות בצורה מסודרת.

עוד התברר לשניים, כי החניון הופעל בעבר באמצעות החברה הכלכלית של עיריית חדרה. בשנת 2009 במהלך ישיבת דירקטוריון של החברה הכלכלית טען ראש העירייה דאז חיים אביטן: "היות ולא מדובר במיזם לעוד כ-10 עד 15 שנה, אני מאמין שבקרוב נתחיל בתכנון של היכל תרבות בשטח החניון ואולי תוך שנה אם הכל ילך כמו שצריך נניח אבן פינה. ולכן אני מבקש למצוא את האפשרות החוקית כיצד להאריך החוזה לשנה נוספת……. לא הגיוני לצאת עכשיו למכרז לשנה. מה שהמפעיל חייב לשלם הוא ישלם ועל זה אין ויכוח. העירייה לא עושה מהמיזם כסף, בסך הכל יש שם סדר וזה גם נותן פתרון חניות לכל עובדי העירייה".

מאז חלפו כבר 7 שנים ובמקום אבן פינה להיכל תרבות המשיכו מפעילי חניון להפעילו ולגבות תשלום עבור החנייה.

שאלנו את אביטן מדוע? ועד לרגעים אלה, לא התקבלה תגובתו.

חיים אביטן ראש עיריית חדרה לשעבר
חיים אביטן ראש עיריית חדרה לשעבר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

את השאלה שנותיר פתוחה בפניכם, האם היו לאביטן אינטרסים נסתרים שכתוצאתן נגרמו נזקים כספיים גדולים לעיר חדרה?

כאמור עם כניסת השניים לתפקיד, הורו ללשכה המשפטית בעירייה לפעול לפינוי מפעילי החניון מהשטח ולהחזיר את הנכס העירוני לידי הציבור. מיד עם השלמת השתלטות העירייה על הנכס החלו עבודות סלילה במקום והחניון נהפוך לחניון ציבורי חינם לתושבי חדרה בעלי תו תושב, ובתשלום לתושבי חוץ.

About The Author

Related posts