כוחו של שינוי

בראשית

הטבע הוא תפאורן מחונן וערמומי, הוא יוצר השליה של קביעות, של המשכיות עקשנית. אש בוערת ומי מפל, הם תמיד אותו הדבר, אבל בכל זאת משתנים כל הזמן.

יגאל קורן - ייועץ עסקי מאת: יגאל קורן

 05.12.2016


באופן קבוע יש חשיבות שיווקית למשפט הפותח, למען יצירת עניין לקורא וכדי שישלים את קריאת המאמר עד סופו, על מנת להבין את הרעיון ולהאמין ביכולת לבצעו הלכה למעשה.

שינוי הוא הכוח המוביל היום בעולם העסקים. החברה משתנה, הטכנולוגיה, הנוף הפוליטי משתנה, דרך עבודתם של בני האדם משתנה. בתחילת המאה העשרים, שמונים וחמישה אחוזים התפרנסו מחקלאות, כיום רק שלושה אחוזים. לאומת זאת האנושות ייצרה בשלושים השנים האחרונות יותר ידע מאשר בחמשת אלפים שנים שקדמו להן. ביום יום קצב השינויים מוציא אותנו מדעתנו. המוצרים מתיישנים עוד לפני יציאתם לשוק ואנחנו שוקדים על פיתוח מתקדם יותר. הצורך לשלב שיטות חדשות הוא הכרח המציאות, עלינו לציית לתקנות רבות מבעבר, ציפיות הלקוחות שלנו השתנו, לפעמים נדמה שעד שאנחנו משתלטים על חידוש אחד, מגיעים בעקבותיו המצאות נוספות.

מנהיג בעל חזון לא רק מתמודד עם השינוי, שכלתנותו, מאפשרת לו להבין שאם הוא באמת רוצה להתמודד עם שינוי בהצלחה, עליו להיכנע לשינוי.

הדרך להתייחס אל  השינוי היא להתמודד בהצלחה עם הלא  צפוי, כדי להצליח בכלכלה החדשה, אשר בה הון אינטליגנציה קולקטיבית ערכה רב יותר מהון חומרי.  על המנהיג לדעת להיות גמיש ולהגיב במהירות על אתגרים חדשים בלתי צפויים בזריזות ובמהירות.

מנהיג שאוהב שגרה:   כזה שלא מנסה אף פעם דברים חדשים. מתבצר במשרדו המרווח ועושה כל יום את אותם הדברים. גורם חדש מופיע ועימו הצורך ללמוד מיומנות חדשה, אתגר חדש שיש להיענות לו.  אתה, המנהיג, בחוסר תבונתך מאציל סמכויות לאחרים,  או נחפז להכיל את אותם פתרונות ישנים מהעבר, על הבעיות החדשות הצצות חדשות לבקרים.  החברה בניהולך אינה מנצלת את ההזדמנויות הבלתי רגילות שהעידן החדש מציע. אתה ניצב חסר אונים מול השינויים המתחדשים.    בכסילותך גורם לארגון לעבד מכוחו.

כדי לשנות את התוצאות, עליך לשנות את המעשים. לשנות את הדרך אשר בה אתה מנהיג את הארגון.

אלברט איינשטיין כדי לפתור בעיות כבדות משקל עלינו להגיע אל רמת חשיבה גבוהה מזו שבה היינו כשיצרנו אותן. 

להתמודד עם השינוי עליך לחשוב מחשבות חדשות, עליך לאמץ את השינוי,  כניעה לשינוי!!    מנהיג עם חזון, ניכנע לשינוי ומנצלו לתועלת הארגון.

כדי לנצח צריך ראשית כל להיכנע, במקום ללכת נגד השינוי, ללכת עם השינוי. למתכופף ולגמיש יש תמיד יתרון על פני קשיחות ונוקשות,  זו שליטה באמצעות הסתגלות. הצמדות נוקשה לשיטות עבודה מיושנות תנעץ יתד היישר בליבו של הארגון. כמנהיג הארגון, התאם את עצמך לשינויים וזרום איתם. כושר הסתגלות הוא מכישורי המנהיגות החשובים והחיוניים בעולמינו המתחדש. מנהיג היודע להסתגל לשינוי ולנצל אותו לתועלתו משיג יתרון תחרותי עצום. כושר הסתגלות לשינוי זו דרך המלך להתאוששות מן החרדה והמצוקה הנלוות לשינוי וגיוס יכולת טובה לנוע קדימה במרץ ובכוחות מחודשים. העקבות, המכשולים והכניעה לשינוי הופכות את הארגון לחזק יותר.

About The Author

Related posts