כיתה למופת

בחט"ב ותיכון "מדעים ויהדות" ממשיכים במהפכה החינוכית * כיתות מופת שנפתחו השנה, מאפשרות לתלמידים להגיע להישגים משמעותיים במגוון תחומים, והן זוכות  להצלחה אדירה בקרב התלמידים * יו"ר מדעים ויהדות הרב בן ציון נורדמן: "כיתת מופת יצרה מהפכה של ממש בתחום החינוך. השאיפה למצוינות והיחס האישי בשילוב עם ערכים, זה המתכון להצלחה"

 מאת: סיגל בלאיש , 11.12.2016


בחט"ב ותיכון "מדעים ויהדות" ממשיכים במהפכה החינוכית

בחט"ב ותיכון מדעים ויהדות מסכמים עד עתה בסיפוק את תכנית "כיתות מופ"ת", שהופעלה מראשית השנה בתחום בית הספר, וזוכה להצלחה אדירה בקרב התלמידים. קבוצה גדולה של תלמידים מצטיינים, שעברו את הסינון הקפדני של צוות תכנית מופ"ת הארצי, זוכים לקידום משמעותי במגוון תחומים, תוך שימת לב ליחס האישי והשאיפה למצוינות. 

כאמור, תכנית מופ"ת הקיימת כיום במספר תיכונים ברחבי הארץ, שנבחרו בקפידה על ידי הצוות המקצועי של התכנית, מאפשרת לתלמידים ברמה הגבוהה להגיע להישגים ולרמה של 5 יחידות במקצועות המרכזיים, בדגש על מתמטיקה ופיזיקה. ב"מדעים ויהדות" לקחו את התכנית צעד אחד קדימה, תוך שימת דגש על מספר נקודות מרכזיות. 

בחט"ב ותיכון "מדעים ויהדות חדרה" ממשיכים במהפכה החינוכית"החשוב מכל הוא הפן הלימודי, במטרה להגיע ל5 יחידות בפיסיקה, מתמטיקה ואנגלית", אומרת מנהלת החטיבה הגב' חגית אביר. "אנו חותרים להגיע להישגים הגבוהים ביותר של תלמידנו, תוך חוויה והתנסות ולמידה משמעותית שתפתח לתלמידים צוהר להגיע להישגים הגבוהים ביותר". בנוסף, מקפידים בבית הספר גם הל הפן האישי והחברתי, תוך שימת דגש על כישורים בין-אישיים, מעורבות חברתית, העצמה ומנהיגות ושליטה עצמית. הדבר נעשה על ידי סדנאות, פעילויות וימי גיבוש, ונתינת התחושה שכל אחד משפיע.

ומלימוד למעשה: בשבוע שעבר יצאו תלמידי כיתות מופ"ת למוזיאון המדע בחיפה, על מנת  לראות ולחוות מקרוב את הנלמד בשיעורים בתפיסה שהלימוד באופן מעשי וחזותי מחבר את התלמיד לנלמד. בנוסף, הגו בבית הספר תכנית "פינת אתגר", בו יכולים התלמידים להביא חומרים ואתגרים שונים בנושאים מגוונים. יצוין כי תכנית זו זוכה להצלחה אדירה בתחומי בית הספר.

dsc_9544בהנהלת החט"ב מציינים בסיפוק את התמיכה הרבה מצד עיריית חדרה ואת הליווי הצמוד לו זוכים מראש העיר מר צביקה גנלדמן, שאף מחזיק בתיק החינוך. לקראת פתיחת הרישום, שלח גנדלמן את ברכתו להצלחת הפרויקט ואמר: "עיריית חדרה מאמינה בייחודיות של 'מדעים ויהדות' וגאה בתוכניות הרבות בתיכון בכלל וכיתות מופת בפרט".

בימים אלו נפתחת ההרשמה המוקדמת לכיתת מופ"ת, ובהנהלת 'מדעים ויהדות' נערכים לגל הפניות לרישום לתשע"ח, בעקבות ההצלחה הרבה המוכחת בשטח. בנוסף, פן ייחודי המאפיין את מדעים ויהדות, זו העובדה  שחט"ב ותיכון מדעים ויהדות הינה הרשת היחידה בחדרה והסביבה, המפעילה כיתות מופת המיועדות גם לציבור המסורתי והדתי.

על מנת להיערך לרישום, מקיימים במדעים ויהדות "יום פתוח" ראשוני, אשר יתקיים בתאריך 19.12 בשעה 18:30 במרכז החינוכי "מדעים ויהדות" ברחוב מדעים ויהדות 1. יש לאשר הגעה בטלפון 04-6213838 שלוחה 2 או במייל H6213838@gmail.com

"לצד הרמה המקצועית מעצם כניסת מופ"ת לתכנית הלימודית של בית הספר, אנו מוודאים שגם הנושא הערכי, היחס האישי והשאיפה למצוינות תישמר" אומר הרב בן ציון נורדמן, יו"ר מדעים ויהדות. "אני שמח שכיתת מופת יצרה מהפכה של ממש בתחום החינוך. וכפי שאני אומר תמיד: השילוב של ערכים, יחד עם רמה גבוהה של לימודים, זה השילוב המנצח".

הלמן

About The Author

Related posts