תאגיד מי חדרה שוב רושם הצלחה מזהירה ומסחררת; ההנהלה: השנה נשקיע בתשתיות סכום חסר תקדים של 27 מיליון ₪.

בתמונה: הנהלת תאגיד מי חדרה.

במסיבת העיתונאים שהתקיימה השבוע הוצגו בפני הנוכחים ההשקעות שבוצעו בשנה החולפת לצד ההשקעות הגדולות המתוכננות לשנת 2017. יחד עם זאת, הציג מנכ"ל התאגיד עו"ד שי פרץ נתונים מרשימים של ירידה ב72% בפיצוצי המים משנת 2012, מגמה של עלייה מתמדת בתכנית ההשקעות השנתית וירידה חשובה בתעריפי המים. עו"ד טל אליהו, יו"ר דירקטוריון: "כלל הפרויקטים שיבוצעו בשנה זאת הינם פרויקטים חשובים מאין כמותם, אשר יהוו את הבסיס לפיתוחה ושגשוגה של העיר חדרה."

מיכאל מרטינזמאת: מיכאל מרטינז

25.01.2017 , 14.36


בתמונה: הנהלת תאגיד מי חדרה ועיתונאים מקומיים. באדיבות: מי חדרה
בתמונה: הנהלת תאגיד מי חדרה ועיתונאים מקומיים. באדיבות: מי חדרההשבוע כינסו בתאגיד מי חדרה מסיבת עיתונאים בה הוצגה פעילות התאגיד לשנת 2016 וכן תכנית ההשקעות חסרת התקדים לשנת 2017. "מי חדרה" תשקיע השנה (2017) לא פחות מ-27 מיליון ₪ בפיתוח תשתיות חדשות ובשדרוג תשתיות קיימות. מדובר בשיא של כל הזמנים עבור "מי חדרה" ובהמשך למגמה החיובית של גידול בהשקעות משנה לשנה.
טבלת הסכומים שהושקעו ויושקעו
טבלת הסכומים שיושקעו בעיר חדרה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מנכ"ל התאגיד, עו"ד שי פרץ, ויו"ר הדירקטוריון, עו"ד טל אליהו, הרחיבו על הפרויקטים שבוצעו בשנה הקודמת שכללו לא פחות מ-22 פרויקטים בהיקף כולל של 15.2 מיליון ₪, פי 3 מהסכום הנדרש להשקעות על ידי רשות המים. בין הרחובות אשר זכו לטיפול התאגיד ב-2016 הינם; הבריגדה, מבצע קדש, קק"ל, אחד העם, רמב"ם, ששת הימים, בן צבי, תרנ"א. לצד זאת הוצגו פרויקטים רחבי היקף, כגון: פרויקט בחד/762, בו פותחו תשתיות לשכונה חדשה מערבית לשכונת גבעת אולגה ופיתוח תשתיות מים וביוב ב'אנרג'י פארק', הכולל הקמת תחנת שאיבה מתקדמת, אשר ייתנו מענה לכ-450 אלף מ"ר של מתחמי עסקים בילוי ומסחר הנבנים במקום.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אחד הנתונים המרשימים ביותר שנחשפו, הינו הנתון המדבר על ירידה של 72% בפיצוצי המים משנת 2012, 167 פיצוצים ב-2016 לעומת 606 ב-2012. נתון זה מקיים הלימה עם מגמת העלייה התמידית בהשקעות התאגיד ומוכיח מעבר לכל ספק כי טיפול התאגיד בתשתיות נושא פרי ותושבי העיר בהחלט יכולים להעיד על כך.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

גם נושא התעריפים זכה להתייחסות מצד הנהלת התאגיד, אשר הדגישה כי ישנה ירידה מיום הקמת התאגיד בתעריף הראשון. ב-2008 עמד התעריף על 6.9 ₪ וכיום לאחר ההפחתה יעמוד התעריף על 5.6 ₪ (לפני מע"מ).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

עו"ד טל אליהו, יו"ר הדירקטוריון, ציין: "לא ניתן לנתק את הירידה בתעריפי המים ופיצוצי

מ"מ ראש העיר עו"ד טל אליהו. צילום: מיכאל מרטינז.
מ"מ ראש העיר ויו"ר הדירקטוריון בתאגיד מי חדרה עו"ד טל אליהו. צילום: מיכאל מרטינז.

המים מיעילות התאגיד ומהשקעותיו הרבות. מדובר בהשקעות חסרות תקדים המובילות בין היתר לחיסכון של מיליוני קובים של מים, אשר עד הקמת התאגידים נעלמו בבטן האדמה כלא היו. רשויות מקומיות במשך עשרות שנים הזניחו תשתיות חשובות אלה, מתוך התפיסה הפסולה שמה שלא רואים לא מצריך טיפול.

 

כאמור, בשנת 2017 יושקעו 27 מיליון ₪ בפיתוח ושדרוג תשתיות, כאשר 16 מיליון ₪ ישקיע התאגיד בפיתוח תשתיות ו11 מיליון ₪ בשיקום ושדרוג תשתיות קיימות. בין הרחובות הנכללים בתקציב זה ניתן למצוא את הרחובות הבאים; התמרים, עצמאות, רש"י, רוטשילד, המתכת, הרב קוק, אורנשטיין, אוסישקין, שרון שומרון, התבור, ויצמן, שמיר, ההדר, טיומקין, עלייה ראשונה, יוליאנה, כביש 4 בצומת המשטרה, פרויקט קידוחי מים ב U.V  והמשך הפרויקט הגדול של הקמת תחנת השאיבה ב'אנרג'י פארק'.

עו"ד טל אליהו, יו"ר דירקטוריון, סיכם: "2017 הינה ללא ספק שנת השיא מבחינת היקף תכנית ההשקעות של תאגיד מי חדרה. כלל הפרויקטים שיבוצעו בשנה זאת הינם פרויקטים חשובים מאין כמותם, אשר יהוו את הבסיס לפיתוחה ושגשוגה של העיר חדרה. הדבר בא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר עם ההשקעה האדירה שאנו מבצעים ב'אנרג'י פארק' שיהווה עוגן כלכלי חשוב לצמיחת העיר." עוד ציין אליהו: "תאגיד מי חדרה ממשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם העירייה ומבצע את כלל הפרויקטים בהתאם לתכניות הפיתוח העירוניות, דבר החוסך כסף רב כתוצאה מהימנעות של כפל עבודות. אנו נמשיך להפנות משאבים רבים לטובת פיתוחן של שכונות חדשות, נשקיע בשדרוג תשתיות קיימות ונוסיף להיות מעורבים ככל האפשר בקהילה בה אנו פועלים.

בתמונה מימין לשמאל: מנכ"ל התאגיד עו"ד שי פרץ, ויו"ר הדירקטוריון עו"ד טל אליהו. באדיבות: תאגיד מי חדרה.
בתמונה מימין לשמאל: מנכ"ל התאגיד עו"ד שי פרץ, ויו"ר הדירקטוריון עו"ד טל אליהו. באדיבות: תאגיד מי חדרה.

 

About The Author

Related posts