"יחד שבטי ישראל"

סיירת יש"י בפעילות מבצעית לשמחת פורים

מאת: מערכת החדשות


יוזמה חדשנית מבית תנועת יש"י: חלוקת מאות משלוחי מנות לקשישים, נצרכים ואנשים קשי יום, שלא זכו לקבל משלוח מנות במהלך יום הפורים * ארבעים בני נוער נבחרו למשימה, ובמהלך יום הפורים הגיעו לכ300 אנשים שלא קיבלו משלוח מנות * יו"ר תנועת יש"י הרב בן ציון נורדמן: "חייבים לדאוג שהנתינה והסיוע לאלו שאין להם תהיה לא רק בפורים אלא בכל השנה כולה"

עבור כ40 מתנדבים, בני נוער איכותיים מהעיר חדרה, חג הפורים האחרון היה יום של חוויה יוצאת מגדר הרגיל. ביוזמה חדשנית ומיוחדת של תנועת יש"י, יצאו 40 מתנדבים, עם מאות משלוחי מנות נטולי כתובת, כשהמשימה שהוטלה עליהם הייתה, לתת את משלוח המנות לאדם בו הם פוגשים, אשר לא זכה לקבל משלוח מנות מאיש.

כבר כשבוע קודם למבצע המיוחד, זר שהיה נקלע ללשכתו של יו"ר תנועת יש"י הרב בן ציון נורדמן, חשב כי הגיע לבית אריזה למשלוחי מנות. המקום היה עמוס בחבילות שי ענקיות, מארזים גדולים, מצרכים בסיסיים וכמות מתנדבים לא מבוטלת, שארזה כ-300 חבילות של משלוחי מנות, עמוסים בכל טוב. ממוצרי צריכה בסיסיים, עובר דרך יינות משובחים, שוקולדים בשלל צבעים, ומארזי מזון משובחים.

יומיים לפני פורים, כינס הרב נורדמן כארבעים נערים מתושבי העיר חדרה, שנבחרו בקפידה, כשעליהם הוטלה המשימה לחלק את מארזי המזון במהלך יום הפורים, לאנשים שלא זכו לקבל משלוח מנות. על כל מתנדב הוטל לחפש שבעה משפחות שכאלו, כשהמטרה הייתה להגיע ל-300 נזקקים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

האתגר היה מרתק, כפי שמספר לנו יוסי ל., אחד מן המתנדבים: "חברי הסיירת יצאו לדרך עם אדרנלין גבוה במרדף אחרי מי שאין לו. הם חיפשו אחר קשישים, מנקי רחובות וסתם אנשים קשיי יום בסביבה. מהר מאוד התברר כי ישנם רבים העונים לקטגוריה זו ואין להם משלוחי מנות כמו גם מצרכים אחרים בבית".

בסיומו של יום הפורים, נרשמה קורת רוח מרובה בקרב הפעילים, כאשר התברר כי המתנדבים הצליחו להגיע אל היעד, ובמהלך יום הפורים חולקו כל 300 משלוחי המנות ברחבי העיר. כפי שמספר הרב בן ציון נורדמן: "העדויות שהגיעו אליי בסופו של יום מרגשות ומצמררות כאחד. עולה חדש שכבר לא חגג פורים יותר מארבעים שנה התרגש וביקש לשמוע מגילת אסתר; זוג זקנים שאין להם קרובים שמחו לקבל משלוח מנות יחידי השנה; ועובדת ניקיון שגילתה שהדבר היחיד שיש לה לפורים זה רעשן".

ש. אחת מתושבות העיר שקיבלה לביתה משלוח מנות, הודתה בהתרגשות לפעילים: "מעולם לא זכיתי לקבל משלוח מנות. שימחתם את ליבי".

פרויקט וילה בטבע 146 מ"ר בישוב חיננית

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בתנועת יש"י מציינים בסיפוק את המבצע, וכבר מתכוננים למבצעים הבאים לקראת חודש ניסן וחג הפסח. הרב נורדמן: "המתנדבים הרבים לא ישכחו את הפורים הזה במהרה. עשרות מתושבי העיר זכו לחג הפורים שמח, כי אין כמו משלוח מנות לחבר בין אחים ובין לבבות. אני רוצה להודות לעשרות המתנדבים, שעמלו לילות כימים, הן בהכנת משלוחי המנות והן בחלוקתם ומזמין את תושבי העיר ליטול חלק במבצעים הבאים".

About The Author

Related posts