כמה טיפים לשמירה על חניכיים ושיניים בריאות

דוקטור מחמוד וותד מנהל מרפאת שיניים דנטל אסתטיקס

חניכיים הן שם כולל למנגנון האחיזה של השיניים בעצם הלסת. ומכאן תפקידן הוא להגן ולשמור על מקומן של השיניים בתוך הפה שלנו.

דוקטור מחמוד וותד מנהל מרפאת שיניים דנטל אסתטיקס - כתבמאת: ד"ר מחמוד וותד, מומחה לרפואת שיניים.
14/04/2017 , 10:46

 ד"ר מחמוד וותד, מומחה לרפואת שיניים ובעלים של רשת מרפאות השיניים דנטל אסתטיקס: " שמירה לקויה על היגיינת הפה גוררת עששת בשיניים, דלקות בחניכיים שעלולות לגרום לנסיגת החניכיים, לנפיחות, לכאבים ולפגיעה באחיזת השיניים בפה ".

תגית: מרפאות שיניים פרדס חנה, מרפאת שיניים פרדס חנה, רופא שיניים פרדס חנה

 איך שומרים על חניכיים בריאות?

שלב ראשון נתחיל באבחון:

האם החניכיים מדממות בזמן צחצוח השיניים או תוך כדי אכילה? אם כן זה סימן שקיימת דלקת חניכיים. חשוב לציין שגם כאב או תחושה של מקום בצקתי ונפוח בתוך הפה מעידה על דלקת חניכיים. לכן אל תתעלמו. זה הזמן לגשת לרופא השיניים, כדי לא לדרדר את המצב. זכרו כי דלקת המטופלת בתחילת דרכה ניתנת להבראה מלאה.

"כדי לא להגיע למצב דלקתי  זה, חובה עליכם לבקר אצל רופא שיניים/שיננית פעם בחצי שנה לכל המאוחר"

צחצוח שיניים-
אתם לא מוותרים על המקלחת היום יומית בהתאם לזה אין לכם סיבה שתוותרו על צחצוח שיניים. חשוב מאוד לשמור על שגרת היגיינה יום-יומית, לצחצח שיניים לאחר כל ארוחה, ואם זה בלתי אפשרי – הקפידו על צחצוח פעמיים ביום, בוקר וערב, כדי להסיר את רובד החיידקים ולסלק את האבנית.

צחצוח נכון-
אל תפעילו כוח בצחצוח, אלא השקיעו בטכניקה. הפעלת כוח רב תפצע את החניכיים ותגרור לשחיקתם ונסיגתם. צחצחו את 'קו התפר' בין השיניים והחניכיים, הן מהצד החיצוני והן מהצד הפנימי של השיניים, סמוך ללשון. אל תשכחו גם את משטחי הלעיסה, כדי למנוע עששת.
עברו בעדינות עם המברשת גם על החניכיים ונקו אותן. חשוב להימנע מצחצוח לינארי -מלמטה למעלה או לצדדים- יש לצחצח במעגלים או במשיכה אנכית שמתחילה מצוואר השן ללהב.

מברשת השיניים-
יש להשתמש במברשת רכה עם ראש לא גדול מדי – כזה שיגיע לכל פינה, בעיקר לאזור הטוחנות, מאחור. חשוב להחליפה כשהסיבים נשחקים, כלומר אחת לשלושה חודשים בדרך כלל.

קחו את הזמן-
יש לצחצח את השיניים במשך שתי דקות לפחות פעמיים ביום, חצי דקה בכל רבע פה. זמן קצר מזה לא יספיק כדי לנקות את כל השיניים כהלכה.
 
חוט דנטלי:

החוט הדנטלי נועד להסיר שיירי מזון שנתקעו בין השיניים. אל תוותרו על שימוש בחוט לפחות פעם ביום.
 
טיפול בדלקת חניכיים-
רופא השיניים יסלק את האבנית או יפנה לטיפול שיננית והדרכה ספציפית, ימליץ על טיפול בשטיפות פה, או בעת הצורך באנטיביוטיקה ייחודית לחניכיים.

לשאלות נוספות פנו אלי ישירות : 04-8219414

ד"ר מחמוד וותד
מומחה לרפואת שיניים ובעלים של רשת מרפאות השיניים דנטל אסתטיקס

מרפאת השיניים דנטל אסתטיקס בשירות חדש: השתלה והעמסה ביום אחד

About The Author

Related posts