ארבע עובדות שחשוב לדעת לפני רכישת רכב בליסינג

תערוכת רכב

מה עדיף חכירה או רכישת רכב?, איך זה ישפיע על הכיס שלכם ומה אתם צריכים להבין לפני שמקבלים את ההחלטה הסופית?

מאת: מדור רכב ,  23/05/2017


ההבדלים: ראשית אתם חייבים להחליט באיזה רכב  אתם מעוניינים. לאחר מכן מגיע שלב בחינת שיטת הרכישה אשר מתאימה לכם. טרם לכל אתם חייבים להבין,את ההבדלים בין חכירה(ליסינג) לקניה . המקרה הראשון פשוט, שכן אתם הופכים הבעלים של הרכב. במקרה השני,  חכירת רכב, שמשמעותה תשלום חודשי קבוע על השימוש בו.

המשמעויות הנגזרות מההבדלים הם: קניית רכב כוללת-1. ספיגת ירידת הערך – עד כ-50% במהלך שלוש שנים, למעלה מ-10% ברגע בו ביצעתם את הרכישה. 2. התעסקות במכירתו כאשר יגיע תחליטו להחליפו ברכב אחר. במקרה של חכירה- הרכב נשאר בפועל בבעלות חברת הליסינג ממנה חכרתם, ואתם פשוט מחזירים אותו לחברה.

תערוכת רכב


קהל היעד: כיום נראה כי שיעור הולך וגדל של צעירים בוחרים בשיטת החכרה . הסיבה לכך נעוצה בין היתר בעובדה כי הם פתוחים יותר בפני שינויים ורעיונות חדשניים, ומסוגלים ונכונים לשנות הרגלי צריכה. מבחינתם, הרכב אינו דווקא נכס, אלא יותר מוצר או שירות שצורכים אותו.ניקוי שיניים במרפאת דנטל אסתטיקס פרדס חנה כרכור

קחו למשל שיטת ליסינג הנקראת "תפעולי לפרטיים", במסגרתה משלמים ראשית מעט, ואחר כך משלמים מדי חודש סכום קבוע, הכולל גם את הוצאות האחזקה על הרכב לרבות כיסוי ביטוחי. בשיטה זו, הרכב נמצא בבעלות החוכר במשך שלוש שנים שבסיומן ממשיכים לעסקה הבאה או רוכשים את הרכב במחיר נמוך ב-15% ממחיר מחירון.

מה קורה בחו"ל ואצלנו: לא בכל מדינה מתנהל שוק רכב דומה למקובל בישראל. לפי הערכות בארה"ב, רוב מוחץ של הלקוחות הפרטיים משתמשים בשיטת ליסינג כלשהי. במדינות אירופה האחוז נמוך יותר, אך גם שם מרבית הלקוחות הפרטיים משתמשים בליסינג לצורך רכישה. בישראל הערכות נעות סביב 20% מהרוכשים הפרטיים, אך מספר הבוחרים בשיטה זו נמצא בעלייה מתמדת.

כמה זה עולה: בהערכה גסה, עלות תשלום ליסינג חודשי של רכב קטן שמחיר רכישתו באופן פרטי עומד על כ-70-80 אלף שקלים, תעמוד על כ-1,200 שקלים. עלות חכירת ג'יפון אופנתי יכולה להגיע לכ-2,200 שקלים.


About The Author

Related posts