הונאת בחירות? קריסתו של מגדל הקלפים

סמי לוי יחד עם צביקה ושלמה בוזגלו

זה לא הסוף לגל המעצרים. האם הבחירות שהתקיימו השבוע לרשימת הליכוד חדרה זויפו ואם כן מי עומד מאחורי זה? המהומה שתוכננה לכאורה והעלמת תיבת ההצבעות… האם חובה לפסול את הבחירות? להב 433 החלו לפעול בנחרצות כדי למגר את השחיתות בחדרה, האם הבחירות הפנימיות לליכוד יצרו את הטריגר למעצרים?

 מאת: מיכאל מרטינז  , עורך: איציק סעדון

תאריך: 06.06.2018 , 23.37

תגיות: סמי לוי | צביקה גנדלמן | בבר אפללו | יהודה פרץ | שלמה בוזגלו .


סמי לוי יחד עם צביקה ושלמה בוזגלו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ביום א' (03.06.2018) האחרון התקיימו בחירות מקדימות בסניף הליכוד חדרה. למרות שלליכוד חדרה יש מטה משלו במרכז העיר, הוחלט לערוך את הבחירות במבנה השייך למקורבו של ראש העיר הקבלן סמי לוי. לקראת סוף ההצבעה (21:35 לערך) התפרץ למקום אשר ביטון המקורב ל- סמי לוי, (שע"פ עדויות הגיע ועזב את המקום ברכב בעל תווית זיהוי של עיריית חדרה), עם מוט ברזל ויצר מהומה מכוונת כנראה. עם הוצאתו של ביטון מהמקום מתפתחת מהומה נוספת (מכוונת כנראה) ע"י דוד בוזגלו ( אחיו של המועמד שלמה בוזגלו) כנגד אחד הנוכחים, בו בזמן נעלמת תיבת הקלפי לחדר אחורי למשך כ- 20 דקות וזאת בניגוד להוראות תקנון הבחירות של המפלגה. שנרגעו הרוחות חזרה תיבת הקלפי, נסגרה ההצבעה והתוצאות באורך פלא התגלו כחד צדדיות באופן קיצוני לטובת המועמד שנתמך בידי סמי לוי וראש העירייה.  

לבחירות אלו קדמו אירועים רבים שכללו הגשת 5 עתירות כנגד מועמדותו של עו"ד אוהד מרחב, עתירה כנגד הצנחת מועמד ללא בחירות, צו מניעה, דחיית הבחירות ועוד שלל אירועים, כמו גם הגשת שלל עתירות מצידו של אוהד כנגד מועמדותו של גדי אריאלי.

כבר בשלב הראשוני ניתן היה לזהות שלוש קבוצות בתוך סניף הליכוד בחדרה.

קבוצתו של גדי אריאלי שביקש להריץ מועמד מטעמו (רונן קוחול) שיכשיר לו לאחר מכן הצנחה כמועמד לראשות העיר ללא בחירות כנראה.

קבוצה שנייה של עו"ד אוהד מרחב שנתמכה על ידי ראש העיר לשעבר חיים אביטן וכללה חברים חדשים יחסית בליכוד שמטרתם הייתה העמדת אלטרנטיבה שלטונית לגנדלמן.

הקבוצה האחרונה הינה קבוצתו של שלמה בוזגלו, מי שבשנת 2013 התמודד ברשימה עצמאית כנגד הליכוד וחיים אביטן ולבסוף לא נכנס אפילו למועצת העיר ולאחרונה לאור חיזוק יחסיו עם גנדלמן, מונה לתפקיד בכיר בחברת סמך עירונית.

קבוצה זו נתמכה על ידי סמי לוי, בבר אפללו ויהודה פרץ והכריזה כבר בתחילת ההתמודדות כי היא תומכת בצביקה גנדלמן לראשות העיר ותתמודד אך ורק למועצה (כך מגדילים סמי לוי וגנדלמן את סיכויים בבחירות הקרובות) .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מידת מערבותו של סמי לוי, אשר יחד עם קבוצתו התקשרו לכל חברי מועצת סניף הליכוד כדי לשכנעם לבחור בשלמה בוזגלו,  תפורט בהמשך בהרחבה.

עם סיומה של סאגת העתירות וצווי המניעה נקבע מועד הבחירות ליום א ה- 03.06.2018. מקום הבחירות נבחר באופן תמוה מאוד לנכס שבבעלותו של סמי לוי (ברח' הנשיא 24) וזאת למרות שלליכוד בחדרה קיים סניף מקומי עליו משלמים שכירות חודשית והוא מונגש ומותאם לבחירות.

נקודה חשובה מאוד, גורמים בסניף הליכוד טוענים כי מי שהוביל את המהלך לקיום הבחירות במיקום הזה היה יהודה פרץ שותפו של סמי לוי במיזם בתי האבות באולגה, חבר מרכז ליכוד ואיש מקושר מאוד במוסדות התנועה.

עסקן הליכוד, יהודה פרץ במהלך הבחירות מחוץ לקלפי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הבחירות נערכו בקרב 75 חברי מועצת סניף הליכוד בחדרה כאשר חלק לא מבוטל מהם הינם עובדי עיריית חדרה או נותני שירותים לעירייה והיו נתונים להשפעה על ידי בבר אפללו "נהגו" של ראש העיר, יהודה פרץ ומעל כולם סמי לוי.

הבחירות אומנם נפתחו באופן מסודר ותקין אך האופן שבו הסתיימו כמו גם האירועים שהתרחשו לאחר מכן מציגים תמונה קשה מאוד של הטיית בחירות, השפעה אסורה וכמו שכתבה זאת פורסת בפניכם, יתכן ואף זיוף בחירות מתוחכם.

מהלך השתבשותם של הבחירות

האירוע המשמעותי של אותו הערב התרחש בשעה 21:35 לערך בשעה שכבר הצביעו 71 איש מתוך 75 חברי הסניף, אז התפרץ למקום אשר ביטון, לכאורה שתוי, הכה עם מוט ברזל על שולחן המשקיפים, הכה על תיבת ההצבעות תוך שהוא מרסק אותה על הרצפה וצועק "הרסתם את הליכוד". ע"פ עדויות, ביטון מגיע לנקודה ויורד מרכב של עיריית חדרה, כאשר אותו רכב גם אוסף אותו לאחר ההתפרעות.

עד ראייה במקום מסר לתחקירן: "אשר ביטון שהיה ראש מנהלת גבעת אולגה הוא איש של סמי לוי"

בזמן שהמשקיפים והסדרנים במקום השתלטו על ביטון והוציאו אותו מחוץ לקלפי, מהומה שכנראה הייתה מתוכננת מראש, הבחין כתבינו כי היה מי שהעלים את תיבת ההצבעות לחדר צדדי שם היא שהתה דקות ארוכות ללא השגחה ומחוץ לטווח עיני המשקיפים (דבר שלבדו מהווה עילה לפסילת הבחירות על פי חוקת הליכוד).

מיד עם הסתלקותו של ביטון מהמקום החל אירוע נוסף, כנראה כדי להמשיך ולהסיט את תשומת לב הנוכחים מהמתרחש בחדר (היעלמותה של תיבת הקלפי). דוד בוזגלו (אחיו של המועמד שלמה בוזגלו) כמעט תקף פיזית את יוסי קעטבי חבר סניף הליכוד חדרה,  כאשר בכל אותו הזמן ובעוד דעתם של האנשים מוסחת מהמתרחש  בחוץ נותרה תיבת ההצבעות ללא השגחה ומבלי שאיש יודע מי נמצא איתה ומה עולה בגורלה.

בסרטון הווידאו המצורף ניתן לראות בוודאות כי התיבה לא נמצאת על שולחן ועדת הקלפי וכן את האירועים שהתרחשו מחוץ לקלפי.

ניידת משטרה שהגיעה למקום אספה ראיות וממצאים, גבתה עדויות מהמשקיפים וחברי סניף שנכחו במקום.

ניידת המשטרה שהגיעה לזירת האירוע
ניידת המשטרה שהגיעה לזירת האירוע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הון שלטון כבר אמרנו ?

מן האירועים הנ"ל עולה חשד כבד מאוד כי מיקום עריכת הבחירות (נכס בבעלותו של סמי לוי) וכן האירועים האלימים והעלמת התיבה למשך דקות ארוכות, תוכננו מראש והכל בכדי להבטיח, להטות או לשנות את תוצאות הבחירות כנראה.

העובדה כי האירוע האלים (שנוהל ע"י מקורביו של סמי לוי) התרחש בסוף יום הבחירות, כאשר ידוע בדיוק כמה מעטפות קיימות בתיבה ואין חשש להחלפה, שתפגע במניין הסופי של הבוחרים, מחזקת את התחושה והחשד כי מדובר ביד מכוונת, הטיית בחירות ותכנון מוקדם.

בסוף יום הבחירות ועם סיום ספירת הקולות וקביעת התוצאות חגגו המועמד הזוכה שלמה בוזגלו, סמי לוי, יהודה פרץ, בבר אפללו, אופיר בר-אל (חברו הטוב של בבר אפללו), חדוה יחזקאלי ורבים אחרים במשרדו של סמי לוי את ניצחונם בבחירות בליכוד.

למחרת המועמד הזוכה שלמה בוזגלו כותב בתגובה לפוסט בפייסבוק ומאשר כי סמי לוי אכן סייע לו בבחירות, אך נמנע מלציין איזה סוג של סיוע קיבל ממנו ובאיזה מחיר.

 

חדרה מתעוררת לגל של מעצרים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בוקר למחרת, התעוררה העיר חדרה לגל מעצרים שכללו את ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ראשת לשכתו, סמי לוי, בבר אפללו ועוד מספר מעורבים נוספים.

לאור עיתוי המעצרים (בוקר למחרת הבחירות), פרסום המשטרה כי העצורים היו נתונים תחת האזנות תקופה ארוכה ולאור העובדה כי החשדות נגד העצורים מתייחסים לשורת ההקלות שקיבל הקבלן סמי לוי יחד עם שותפיו בתמורה לסיוע בהסכמים הקואליציוניים (ככל הנראה בכלל זאת גם השתלטות על סניף הליכוד ופירוק כוחו כאלטרנטיבה שלטונית), עולה חשש כבד של פגיעה בטוהר הבחירות, הטייה מכוונת של התוצאות וכנראה אף עד זיוף הבחירות.

SMS שהגיע למערכת ושנשלח לכל חברי "קבוצת שורשים" בליכוד (קבוצתו של שלמה בוזגלו כך אומרים) הציג את יהודה פרץ כאדריכל הניצחון בחדרה.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

התחקיר שראה את הנולד

חשוב לציין שתחקיר מערכת החדשות מיום הבחירות חזה כמעט באופן מדויק את ההתרחשויות ואת מעורבותם של האנשים המוזכרים בכתבה זו, שלמחרת היום חלקם נעצרו וחלקם נקראו לחקירה.

קישור לכתבה שעלתה יום לפני המעצרים: http://hnow.co.il/?p=8238

מתוך הכתבה: " לאחר שנודע שברצוננו להעלות את הכתבה, חייג לתחקירן שלנו נהג ראש העיר/ יועצו האישי ("מסדר העניינים" הרשמי של מסדרונות השלטון) והציע הצעה שבתמורה לכך שנגנוז את הכתבה הוא יאלץ את מס' 2 של המועמד בוזגלו, אורלי יחזקאל להוריד את תביעת לשון הרע שהוגשה בחודש מאי השנה כנגד התחקירן מיכאל מרטינז"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הנושא בכללותו נמצא בחקירת משטרה וככל הנראה צפויות התפתחויות נוספות בנושא.

אפילוג

השתלשלות הדברים אשר פוסלים לדעתנו את הבחירות בעד עצמם, מעלים שאלה קשה באשר לפיקוח על תהליך הבחירה. לפי ניתוח כל הסעיפים בתקנון הבחירות של הליכוד עולה שהאחריות המלאה לתקינותו של תהליך הבחירות מוטלת על יו"ר ועדת הקלפי, עו"ד נאמן ועדת הבחירות…

האם בעקבות חשיפת הדברים בכתבות יהיה מי שייקח את המושכות, ירגיש עצמו כמגן הדמוקרטיה וזכויות הציבור ויגיש עתירה לפסילת תוצאות הבחירות?    

 

 

About The Author

Related posts