סיפור מדהים על נכות שהפכה ליצירת מופת

בימים אלו מוציא חגי גוטמן את אלבום הבכורה שלו "פסיפס" אלבום המשקף את חייו ב 6 שנים האחרונות מאז פרצה בגופו מחלת עצם קשה המאלצת אותו לעבור טיפולים ביולוגים וכימיים לכל החיים. התקליט הוא שיקוף של חייו ובין השירים יש אוסף הקלטות מחיי היומיום שלו, הטיפולים, ההתמודדות ועוד. זהו סיפור מאלף על מוזיקאי ולוחם, סיפור על ניצחון הרוח והנפש על הייאוש והכאב, ניצחון מדהים של האור על החושך. השירים שמרכיבים את אלבום הבכורה למעשה נוצרו תוך כדי תהליך ההתמודדות עם המחלה הקשה.

 כתב: מיכאל מרטינזמאת: מיכאל מרטינז

 30.12.2015 , 22:57


הסיפור המלא

החיים של חגי גוטמן יליד 1980, מוזיקאי מוכשר מאוד בן 35 מהצפון, התהפכו באמצע הופעה לפני 6 שנים , חגי שהחל לעסוק במוזיקה בגיל מוקדם והתקדם בתחום אף שימש בעבר כגיטריסט הפקות ביניהם של עידן יניב , שרון חזיז, ושרונה נסטיבץ ("היא לא אומרת כלום") ועוד רבים וטובים.

חגי מספר "אני עוסק במוזיקה עוד מהתיכון, ניגנתי על גיטרה ועבדתי בתחום ובמקביל עבדתי קשה על תקליט משלי שעמד לצאת" , הוא מוסיף "הגעתי להופיע בהופעה רצינית מאוד שהיו בה הרבה אורחים מוכרים מאוד מהתחום כאשר זה התחיל" לפתע השתתקה יד ימין של גוטמן והוא לא יכול היה לנגן יותר , עד אותו רגע היה בריא לחלוטין ומרגע זה , מה שהיה ניראה כמו שיתוק זמני הסתבר עם הזמן כנקודת מפנה שהפכה את חייו וניתבה אותם למסלול אחר.
ב 6 השנים האחרונות מאז לקה חגי במחלה הקשה המצריכה אותו לעבור טיפולים כימיים וביולוגים, חווה חגי אשפוזים רבים ושגרת טיפולים שוחקת אשר הפכו לשגרת חייו, שיחות עם רופאים אחיות והניסיון למצוא פתרון למחלה ללא מזור, במהלך המסע הרפואי המפרך אליו נקלעו חייו, הקפיד חגי להקליט קטעים בעזרת האייפון שהיה צמוד אליו ואט אט נאספו להם והצטברו חומרים רבים המהווים את הבסיס ליצירות אשר נבעו כצעקה מתוכו.

בימים אלו לאחר מסע ייסורים של 6 שנים, יוצא גוטמן עם האלבום הראשון שלו "חגי גוטמן – פסיפס מתוך חלום" עם המעבד המוזיקלי אורפז, על התופים: אביב בונן ורוני הוד, על הבס עידו הרשקוביץ ועל הגיטרות מאור חי. האלבום למעשה הנו פסיפס יצירתי המאגד בתוכו שירים שכתב חגי במשך השנים האחרונות, תוך כדי ההתמודדות הבלתי פוסקת עם מחלתו.
את השיר הראשון שכתב "מתוך חלום" – הקדיש לד"ר שיף שעזרה לו, חגי מספר "היא הרופאה היחידה שהרגשתי ממש מחובר אליה משום שבתקופה שחיי הפכו לגיהינום היא ממש הקשיבה לכאב שלי ועזרה לי".

ההתמודדות הקשה עם כל ההשלכות הקשורות במחלה לקחה אותו למקומות מאוד אפלים וחגי כלוחם לשעבר בנחל המוצנח החליט לא לוותר ולהילחם עד הסוף , לאט לאט בתוך תהליך השיקום כאשר השירים הראשונים מתחילים לקרום עור וגידים , החליט להתחיל לצאת להופעות קטנות, חגי מספר על הרגעים האלה " עם הזמן גיליתי שהבמה והקהל נותנים לי כוח שאי אפשר לתאר במילים" , וקורא לזה ריפוי בעיסוק.

בימים אלו תקליט הבכורה "פסיפס" יוצא לאור ובו תוכלו למצוא שלמרות כל הקשיים חגי מצא את הדרך המיוחדת שלו ובעזרת חן בת זוגו וחברו הטוב אורפז אגרונוב , חגי יוצא עם אלבום הבכורה לאור ואיתו כמובן גם סיבוב הופעות אינטימי חורפי המאפשר לו מפגש ישיר עם הקהל שכ"כ ממלא אותו באנרגיות וכוחות להמשיך ולעסוק ביצירה שהיא מרכז חייו.

השירים של חגי כבר מושמעים בתחנות הרדיו השונות כמו 88 109 fm / FM

כולכם כמובן מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק בעברית "חגי גוטמן" לכניסה לפייסבוק>>> חגי גוטמן

וכמו שחגי תמיד אומר – הכל שטויות העיקר הבריאות.

About The Author

Related posts

Leave a Reply