שריפה – ערנות מנעה אסון ; הכלבים נובחים והשיירה עוברת

אילוסטרציה (צילום איחוד הצלה, עריכה Hnow.news)

השריפה שאירעה היום אינה חד פעמית, קיים מפגע במקום והוא בטיחותי, הוא מהווה סכנת חיים ומזהם, יש לפעול לאלתר לטיפול במפגע. כוחות כיבוי והצלה שהגיעו לזירה, כיבו את הדליקה בטרם אחזה בבתים, אך מה יהיה ב'סיבוב הבא' ?

מאת: איציק סעדון , תחקיר וצילום: ארז אלגון

14.04.2016 , 18:28


התלקחות השריפה אוחזת במהרה בבתים הסמוכים (צילום ועריכה Hnow.news)
התלקחות השריפה אוחזת במהרה בבתים הסמוכים  (צילום ועריכה Hnow.news)

היום בסביבות השעה 12:00 לערך, פרצה שוב שריפה במגרש המכוניות הצמוד לשכונת הזיתים בחדרה, בצמוד לביתו של דייר המוכר כאספן גרוטאות. ערנותו של דייר השכונה, הובילה לאיתור וכיבוי השריפה לפני שזו התפשטה ואחזה בבתים הסמוכים. כוחות כיבוי והצלה שהגיעו לזירה, כיבו את הדליקה בטרם אחזה בבתים.

 

אזור השריפה (צילום ועריכה Hnow.news)
אזור השריפה (צילום ועריכה Hnow.news)

זירת השריפה מוכרת לרשויות וזו לא הפעם הראשונה שמתפתחת שריפה מסוכנת במקום. לוועד השכונה ולתושבים בבתים הסמוכים לחצר הבעייתית, יש בסיס מוצק לחששותיהם מפני התפשטות דליקות. הבעיה שלהם, כך הם מתארים היא שפניותיהם ותלונותיהם החוזרות ונשנות בעירייה, נופלות על אוזניים ערלות, כאילו היו מטרדנים סדרתיים.


 

המכתב
בתמונה: פנייה אחת מני רבות , רואים בבירור את אופן התשובה המקומם לבקשותיהם הרציניות של התושבים המודאגים.

באין ספור סיורים שנערכו במקום ע"י גורמים רשמיים בעיריית חדרה, בראשם הגב' יהודית אסולין מנהלת אגף פניות הציבור וממונה על חוק חופש המידע (שנבחרה ליו"ר הארצי של איגוד פניות הציבור), הועלתה הבעיה הנוצרת מאחד המפגעים המרכזיים, בדמותם של המגרש ששימש לרכבים שעברו תאונה ומגרשו של אגרן הגרוטאות. מתלונות וועד השכונה עולה כי, בסיום כל סיור יצאו סיכומים עם החלטות אופרטיביות, אך קיומם בשטח הלכה למעשה לא בוצע.

 

חצרו של אספן הגרוטאות (צילום ועריכה Hnow.news)
חצרו של אספן הגרוטאות (צילום ועריכה Hnow.news)

גם פניות שהופנו אל מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון, מחזיקת תיק איכות הסביבה הגב' חדווה יחזקאלי,  איגוד ערים לאיכות הסביבה ושאר הנוגעים לא הועילו. השריפה שאירעה היום אינה חד פעמית, המפגע הזה הינו קודם כל בטיחותי, הוא מהווה סכנת חיים ומזהם את האוויר והקרקע, יש לפעול לאלתר לקיום ההחלטות האופרטיביות שנכתבו בנדון ולטפל במפגע.

"הכלבים" כך מכונים התושבים הנודניקים, נובחים (מתוך דאגה מוצדקת)

ובכירי העירייה מתעלמים וחולפים הלאה אל סדר יומם…

כיוון התפשטות האש  (צילום ועריכה Hnow.news)
כיוון התפשטות האש  (צילום ועריכה Hnow.news)

 

About The Author

Related posts