האם בניגוד עניינים מוחלט? בניגוד להחלטת חברי האופוזיציה, ראש העיר מנסה לקבוע, מי יהיה ראש ועדת הביקורת.

ישיבת המועצה בא עבר תקציב העירייה לשנת 2018

יו"ר האופוזיציה במועצת העיר חדרה עו"ד אוהד מרחב:  "כשראש עיר חלש ובאמת מפחד, הוא מנסה להשתלט ולמנות את מי שיבקר אותו"

מאת: מיכאל מרטינז

27.12.2017


לפני כחודש ראש עיריית חדרה ויו"ר האופוזיציה וועדת הביקורת לשעבר חיים אביטן התפטר מהמועצה וזאת לא לפני שהודיע יחד עם כל ראשי סיעות האופוזיציה, בכתב ובחתימתם על החלטתם, שמרחב יחליף אותו כיו"ר וועדת הביקורת. היום לאחר חודש ימים ראש העיר גנדלמן מנסה בדרך שאינה דרך להביא למינויו של חבר האופוזיציה הנכנס סדי בן דוד שכבר בישיבת המועצה הראשונה שלו הצביע בעד תקציב העירייה לשנת 2018 וזאת בניגוד מוחלט לדעתם של שאר חברי האופוזיציה. בעקבות כך פנה אתמול (ג) יו"ר האופוזיציה עו"ד מרחב למשרד הפנים ולפרקליט המחוז במכתב נגד הצעד הלא חוקי שלפי דבריו אינו חוקי ומסריח מניגוד עניינים ומ"שמור לי ואשמור לך.

תמונה: מימין צביקה גנדלמן ראש עיריית חדרה , משמאל יו"ר האופוזיציה עו"ד אוהד מרחב.  צילום: עיריית חדרה וצילום אישי.
תמונה: מימין צביקה גנדלמן ראש עיריית חדרה , משמאל יו"ר האופוזיציה עו"ד אוהד מרחב. צילום: עיריית חדרה וצילום אישי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מקורות יודעי דבר טוענים כי ראש העיר ואו נציגים מטעמו שוחחו לכאורה טלפונית עם חבר המועצה החדש מהאופוזיציה סדי בן דוד, והודיעו לו שראש העיר החליט למנות אותו כיו"ר וועדת הביקורת וזאת בניגוד להחלטתם של חברי האופוזיציה. הדבר הוכחש ע"י העירייה.

בכיר בעיריית חדרה אמר לכתבנו: "לכאורה בן דוד הצביע מבלי לקרוא את ספר התקציב וכמובן מבלי להבין אותו ולכן הוא אחרון האחרונים שיכול לכהן בתפקיד יו"ר ועדת הביקורת של עיריית חדרה, ככל הנראה שבן דוד שכח שהוא חבר אופוזיציה"

ישיבת המועצה בא עבר תקציב העירייה לשנת 2018
ישיבת המועצה בא עבר תקציב העירייה לשנת 2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

חשוב לציין שעל פי פקודת העיריות, בכל עירייה חייבת מועצת העיר למנות מבין חבריה ועדה לענייני ביקורת, שתפקידה לדון בדו"חות של מבקר המדינה ושל נציב תלונות הציבור על הביקורת בעירייה, בדו"חות של משרד הפנים על העירייה ובכל דו"ח של מבקר העירייה, ולעקוב אחרי תיקון הליקויים שהעלתה הביקורת. על הוועדה להגיש למועצת העיר את מסקנותיה ואת המלצותיה. מספר חברי הוועדה לא יעלה על שבעה, כאשר על הרכב הוועדה להיות תואם, ככל הניתן, להרכב הסיעות במועצה. על יושב ראש הוועדה להיות, ככל הניתן, מהאופוזיציה. ראש העירייה, סגניו וחברי ועדת ההנהלה של מועצת העיר אינם רשאים להיות חברים בוועדה לענייני ביקורת.

מרחב:"גנדלמן רוצה במינויו של בן דוד כדי שיהיה לו נוח ונעים לקמבן, בלי שאלות קשות ,בלי בדיקות ובלי חקירות" מרחב מוסיף ואומר "אני מבטיח לתושבי חדרה שגם אם המהלך שראש העיר יעבור במועצה זה לא ישנה כלום, אמשיך להוביל את אלפי התושבים שכמוני רוצים שינוי בעיר".

מעיריית חדרה נמסר: מועצת העיר ורק מועצת העיר היא הממנה יו"ר לוועדת הביקורת ולא ראש העירייה. במסגרת סמכותו ביקש ראש העירייה להציע בסדר היום את מינויו של חבר המועצה סדי בן דוד כיו"ר ועדת הביקורת וזאת לאחר שהנושא אושר על ידי הנהלת העיר. יודגש כי בן דוד הינו חבר סיעת ליכוד, אשר הינה הסיעה הגדולה באופוזיציה, הינו איש מקצוע מנוסה בתחום הביקורת,  ומועמדותו עומדת בכל הקריטריונים הקבועים בחוק לתפקיד יו"ר ועדת הביקורת. זכותו של חבר המועצה מרחב להגיש הצעה לסדר ולהציע הצעה אחרת.

About The Author

Related posts