חשיפה ; האם הליכוד בחדרה במסע התאבדות מחושב…

על הקונספירציה לפירוק הליכוד חדרה ועל הגורמים בעלי האינטרסים הזרים התומכים במועמדים השונים, יחד. בפרשה זו נחשוף בפניכם את כל האמת על קבוצה המורכבת מאנשי הון, עסקנים פוליטיים, ומועמדים לרשימת הליכוד חדרה שהכינה תכנית מפורטת שדרכה ישתלטו על סניף הליכוד חדרה במטרה לחסל את האפשרות שיהיה מועמד לראשות העיר מטעם הליכוד.

מאת: מיכאל מרטינז

03.06.2018 , 17:22


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

הפרד ומשול הוא גם מונח בפוליטיקה ובסוציולוגיה שמקורו בלטינית "divide et impera". משמעותו צירוף של פסיכולוגיה מדינית, אַסְטְרָטֶגְיָה צבאית ואסטרטגיה כלכלית שלפיהן ניתן להשיג ולשמור על עוצמתו של השולט על ידי פיצול העוצמה המצויה בידי האחרים לנתחים קטנים. כל נתח שייווצר כתוצאה מהפיצול יהיה בעל עוצמה נמוכה מאשר הגוף שהיה קיים בעבר. השימוש במונח מקובל גם לכינוי השיטה, שלפיה מונעים מגופים קטנים להתאחד ולהשיג עוצמה רבה יותר, מאשר בהיותם במצבם העכשווי. כך נמנעים ממצב שבו יש לפרק גופים גדולים, תהליך שהוא קשה לביצוע… אבל מסתבר שזה לא מרתיע גורמים מסויימים בביצת הפוליטיקה המקומית מלנסות לחולל את פירוקו לגורמים של מחנה היריב.

המעורבים בפרשה: איש ההון סמי לוי, "הנהג של ראש עיריית חדרה המכהן", בבר אפללו,יהודה פרץ, חבר מרכז הליכוד צדוק כהן, המועמד שלמה בוזגלו ואחרים. לפני שנתחיל חשוב לנו להציג בפניכם תזכורות על המעורבים בפרשה ועל גורמים בעלי אינטרסים  התומכים במועמד כזה או אחר:

סמי לוי, לשעבר ממלא-מקום ראש עיריית חדרה: הורשע בעבר בפרשה שהתחילה כחשד לאונס, בעבירות של מרמה והפרת אמונים ובניסיון תקיפה ובעילה אסורה בנוסף, הטיל עליו בית המשפט קלון ומאסר על תנאי. בנוסף היה חשוד בעבירות חמורת נוספות אשר נחקר עליהם. סמי לוי הוא איש הון בעל עוצמה רבה בעיר חדרה ומקושר כמעט לכל חברי הקואליציה.

ראש עיריית חדרה לשעבר חיים אביטן שנחשד בעבר בשורה של עבירות הכוללות קבלת שוחד, הפרת אמונים, מרמה , הלבנת הון ועבירות מיסים שבסופו של דבר התיק נסגר נגדו מחוסר ראיות מספיקות.

בבר אפללו: נהגו שלראש העיר הפקד כיועצו ויותר נכון נקרא לו "מסדר העניינים". בבר אפללו נחשב לחבר טוב לבעלי הון רבים מבניהם איש ההון סמי לוי ולקבלן כחלון.

יהודה פרץ: תושב חדרה, עסקן מפלגתי בן 59 שימש בעבר כראש  אגף מנהל שיטור וביטחון בעירייה והורשע בארבע עבירות של הפרת אמונים נדוןל- 4 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי למשך 12 חודשים, וקנס בסך 30,000 ש״ח או 7 חודשי מאסר תמורתו. הוא מקורב מאוד לאנשי הון מביניהם איש ההון סמי לוי .

שלמה בוזגלו: לשעבר מנכ"ל עמותת על"ה ומועמד לראשות העיר, שנחשד בעבר ע"י גורמי עירייה בכירים בעבירות מרמה. לאחר המכה הקשה שספג בוזגלו מראש העיר לשעבר אביטן החליט לרוץ לראשות העיר,  חלק מהמימון של הבחירות היה מתקציב שנמסר לו מאיש ההון סמי לוי .

רמי חסון: איש בעל הון רב שנחשב למקורב מאוד לראש העיר לשעבר חיים אביטן ומבין תומכיו של חבר המועצה עו"ד אוהד מרחב.

צדוק כהן: חבר מרכז הליכוד, מכר, שבאומץ לב לא מסתיר כי הוא פועל בכל רגע נתון כדי לקדם אך ורק את האינטרס האישי שלו ואומר זאת  בר'יש גלי.

 

השתלשלות הפרשה:

זה התחיל לפני כחצי שנה כאשר קיבלנו מידע ממקור אמין על קבוצה של בעלי אינטרסים המתכננים לרסק את הליכוד חדרה כדי שלא יהיה מועמד שיאיים על ריצתו לכהונה שנייה של ראש העירייה המכהן צביקה גנדלמן, זאת למרות העובדה שתוצאות בדיקות עומק וסקרים פנימיים מנבאים, כי הסיכוי של כלל המועמדים להביס את גנדלמן שואף לאפס.

התחלנו את התחקיר כאשר הצלחנו לחדור לקבוצת חברי מרכז הליכוד מבניהם חבר מרכז הליכוד צדוק כהן, שבפגישות רבות הובהר לנו על ידו של כהן שמבחינתו, מי שישלם יותר יקבל את התמיכה שלו ושל אנשיו, יאמר לזכותו האומץ שלו על אמירת הדברים בפומבי.

ממעקבינו אחר כהן, אחרי שראינו ונכחנו בפגישות שהוא קיים עם כל הגורמים: רמי חסון, שלמה בוזגלו, רוני קוחול, אוהד מרחב, בבר אפללו ואחרים, במטרה לקדם את האינטרסים האישיים שלו, האמת היא שההבדל הקטן בינו לבין האחרים שאינו מסתיר זאת מאף אדם ואומר זאת בפני כולם: "אני מחפש אך ורק את טובתי האישית" וכחלק מטובתו האישית מנסה לקבל את תמיכתם של הסובבים לו שיתמכו בו בבוא העת בבחירות לראשות סניף הליכוד חדרה.

עם הזמן גם חדרנו לקבוצה של המועמד שלמה בוזגלו והצלחנו לשאוב מהמועמד עצמו מידע חמור, בוזגלו חשף בפנינו את הקונספירציה בשלימותה: לפי דברי של בוזגלו פנו אליו גורמים הקשורים לראש העיר המכהן מבניהם בבר אפללו וסמי לוי ויהודה פרץ ובקשו ממנו להגיש מועמדות לרשימת הליכוד חדרה, לדבריו "המטרה היא החלשת וריסוק הליכוד חדרה". במקרה וינצח לא יתמודד לראשות העיר וייתן תמיכה לראש העיר המכהן צביקה גנדלמן, במקרה ויפסיד יתמקד בשיכנוע חברי הליכוד ותומכי הליכוד להצביע "צביקה גנדלמן לראשות העיר".

מפגישות שנכחנו בהם, עוזרו /נהגו של ראש העיר אפללו אמר: "אני יעשה הכל כדי לפרק את הליכוד חדרה", המשיך והסביר כי "אנחנו יחד עם אחרים שולטים ברוב חברי מועצת סניף הליכוד ולכן הניצחון מובטח".

בוזגלו שהשתכנע שאנו תומכים בו, ניסה לסדר לתחקירן פגישה מרובעת שינכחו בה איש ההון סמי לוי, בבר אפללו, הוא והתחקירן, פגישה שבסופו של דבר לא התקיימה ככל הנראה כי נחשפה מטרת התחקירן לחשוף את הקונספירציה… "למען הסר ספק, איננו יכולים לומר או לאמת שראש העירייה המכהן מעורב בפרשה" (למרות שבהכרנו את הנפשות הפועלות הוא תמיד דואג להיות מעודכן בכל הפגישות הפוליטיות הנערכות ע"י מקורביו)

חשוב לזכור שבבחירות האחרונות בוזגלו רץ לראשות העיר בתמיכה כספית שקיבל מאיש ההון סמי לוי, במטרה להחליש את ראש העירייה דאז חיים אביטן וזאת כדי להבטיח את ניצחונו של צביקה גנדלמן בבחירות. לפני כחודשיים ארגן בוזגלו יחד עם מקורביו אירוע הרמת כוסית, באירוע זה נאמר ע"י צדוק כהן בתמיכה של חברים נוספים שהרשימה של בוזגלו תומכת במוצהר בראש העירייה המכהן צביקה גנדלמן.

(בסיבוב הקודם זאת על פי גרסתו של בוזגלו, סמי לוי וראש העירייה לא עמדו בהבטחותיהם בלסדר לו עבודה באחד מגופי הסמך של העירייה, ומסיבה זו בוזגלו יצא בהתקפה וביקר את ראש העיר המכהן עד שביום בהיר אחד וללא כל הסבר, התקפותיו נגד ראש העיר הופסקו. מס' חודשים לאחר מכן נודע לנו שבוזגלו קיבל תפקיד עם שכר גבוה, כנגד חשבונית, בחברה לתיירות חדרה נחלים.)

במעבר חד למועמד השני חבר המועצה עו"ד אוהד מרחב

לאחר בדיקות יסודיות נמצא כי מרחב רץ לליכוד חדרה מתוך רצון אמיתי לייצג את מפלגת הליכוד מול ראש העירייה צביקה גנדלמן. בכל דרך שבדקנו אימתנו את כוונתיו של מרחב. יחד עם זאת נמצא כי חלק מתומכיו של מרחב נחקרו ואף נוהל נגדם משפט פלילי בעבר על פרשות שחיתות חמורות מאוד, כגון ראש העירייה הקודם חיים אביטן. אין בדברינו כדי לומר שכתוצאה מתמיכתם של אביטן וחבריו, מרחב מחויב להחזיר טובות הנאה כאלה ואחרים אלא שדברינו נאמרים כאן מתוך חובתנו לידע את הציבור טרם יקבל החלטה במי לתמוך.

עתה באשר לגדי אריאלי: לפי עדויות ומקורות יודעי דבר, מסתמנת ידיעת אמת/ או דמה על רצונו של אראלי לחבור לראש העירייה המכהן כדי לקבל סגנות בשכר ואם הדבר נכון הרי מראש זה נשמע שאריאלי מכר את הליכוד במטרה ברורה לקבל תפקיד בשכר וכאן נשאלת השאלה האם זה המועמד שבוחרי הליכוד רוצים?

אריאלי הגיש עתרות רבות נגד המועמדות של מרחב כדי להבטיח לעצמו ניצחון ללא בחירות. פעל דרך גורמים בכירים כדי להדיח את מרחב. פעל דרך הוועדה העליונה כדי שיכתירו אותו ללא בחירות. מאידך מרחב הצליח פעם אחר פעם לסכל את תוכנויותיו הזדוניות של אריאלי, מרחב ניצח בכל עתירה שהוגשה וכיום הוא נחשב ללא כל ספק למועמד החזק בבחירות שיתקיימו היום בשעה 18:00.

נסיונות לעצור את פרסום הכתבה

לאחר שנודע שברצוננו להעלות את הכתבה, חייג לתחקירן שלנו נהג ראש העיר/ יועצו האישי ("מסדר העניינים" הרשמי של מסדרונות השלטון) והציע הצעה שבתמורה לכך שנגנוז את הכתבה הוא יאלץ את מס' 2 של המועמד בוזגלו, אורלי יחזקאל להוריד את תביעת לשון הרע שהוגשה בחודש מאי השנה כנגד התחקירן מיכאל מרטינז.

מיד לאחר מתן הצעת השוחד, פנה התחקירן לגורמים המוסמכים ודווח להם באופן מידי על ההצעה. חשוב לציין שלפי חוק העונשין, התשל״ז-1977 – סעיפים 290–297: מוגדרים חמישה יסודות לעבירת השוחד: עובד ציבור, לוקח שוחד, בעד פעולה, הקשורה בתפקידו, בכוונה להשיג תוצאה. היסוד הנפשי הדרוש בעבירת השוחד הוא מחשבה פלילית – מודעות בפועל של העבריין לטיבה התנהגות ולקיום הנסיבות. החוק קובע כי המבקש או המתנה שוחד, אף שלא נענה, כמוהו כלוקח שוחד והמציע או המבטיח שוחד, אף שנדחה, כמוהו כנותן שוחד. מתווך לשוחד והמקבל טובת הנאה על מנת שיניע עובד ציבור למשוא פנים או להפליה – דינם כלוקח שוחד.

 העבירות שיכולות להיות מיוחסות לחלק ממעורבים לפי סעיף 28 לחוק הבחירות:

מי שיעשה אחת מהעבירות לפי סעיף 28 לחוק הבחירות דינו מאסר שנה.

  • מי שניסה להשפיע על בעל זכות הצבעה להצביע תוך הבטחת טובת הנאה.
  • מי שנתן או הציע שוחד כדי להשפיע על בוחר להצביע או להימנע מלהצביע .
  • מי שהפריע למהלך הסדיר של בחירות פנימיות .

 תבינו אפילו במדעי המחשב, הפרד ומשול היא פרדיגמת תכנון אלגוריתמים חשובה. היא מבוססת על שבירה רקורסיבית של הבעיה לשתיים או יותר תת⁻בעיות מאותה הצורה , עד שהבעיות הופכות לפשוטות דיין כדי שניתן יהיה לפתור אותן ישירות. לאחר מכן הפתרונות לתת הבעיות משולבים יחד כדי לתת פתרון לבעיה המקורית. העניין הוא שלא מדובר פה במחשבים, אלו החיים שלנו !

 ועכשיו אני פונה אליכם… האם אתם מקבלים בשלווה את אופן ההתנהלות כפי שהוא משבש כבר שנים את חיינו ומשפיע לרעה על עתיד ילדינו, או שהגיע הזמן להראות לכל המושחתים שאפשר גם אחרת והכוח הוא ביידי הבוחר כדי להראות להם שגם אנחנו כקהילה מאסנו במופע האימים שלהם.

 

 

 

 

 

About The Author

Related posts