ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן, נכשל בשמירה על חיי הולכי הרגל; חדרה נמצאת במקום התשיעי בשיעור הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים

באדיבות: דוברות מד"א

חדרה היא העיר שנמצאת במקום התשיעי בהיפגעות הולכי רגל בתאונות דרכים בישראל, כך עולה מניתוח מיוחד של עמותת אור ירוק בהסתמך על בסיס נתוני הלמ"ס.


תאונה דרכים ברחוב רמב"ם בחדרה. צילום: דן לונדון.
תאונה דרכים ברחוב רמב"ם בחדרה. צילום: דן לונדון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מבסיס הנתונים של הלמ"ס עולה כי בחמש השנים האחרונות (2013-2017) נפגעו בעיר 252 הולכי רגל בתאונות דרכים – 2.75 הולכי רגל נפגעים לכל אלף תושבים כאשר בכל שנה נפגעים בממוצע בחדרה 50 הולכי רגל בתאונות דרכים.

עוד עולה מן הנתונים כי בשנת 2017 נפגעו בחדרה 54 הולכי רגל, מתוכם הולך רגל אחד נהרג ותשעה נפצעו באורח קשה.

בעמותת אור ירוק ניתחו את נתוני ההיפגעות של הולכי הרגל ב-33 ערים מעל 50 אלף תושבים בתקופת זמן של חמש שנים. במטרה לתת תמונת מצב מדויקת, הנתונים נבדקו גם בהשוואה למספר התושבים בכל עיר וניתן מדד של הולכי רגל נפגעים בהשוואה לכל אלף תושבים.

ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק: "הולכי הרגל נפגעים בעיקר בתחום העירוני וניתוח הנתונים מראה שרובם הגדול נפגע כתוצאה מאי מתן זכות קדימה של נהג הרכב. את הנתונים הללו ניתן לשנות באמצעות ריסון נסיעת מהירות כלי הרכב על ידי הצבת פסי האטה באותם רחובות אדומים שבהם נפגעים רוב הולכי הרגל. בנוסף, חייבים להגביר את הנוכחות המשטרתית בתוך הערים ולהתמקד באכיפה כנגד אותם נהגים שמזלזלים בחייהם של הולכי הרגל ומונעים מהם את זכות החציה. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייב להוביל מהלך כולל בשיתוף ראשי הערים שיצמצם את מספר הולכי הרגל שנפגעים בתאונות דרכים. הגיע הזמן לשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים".

לאחרונה שלח ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק", פניות לראש העיר בבקשה להציב את שיפור בטיחות הולכי הרגל כיעד מחייב וליישם אמצעים ופתרונות הולמים לבעיה חמורה זאת. בפנייתו ביקש מנכ"ל עמותת אור ירוק מראש העיר לפעול לאלתר בנושא ולהציב פסי האטה במקומות בהם יש ריכוז של ילדים ואזרחים ותיקים כגון: בתי ספר, גני משחקים, בתי אבות, מועדוני יום וכו'. ומציין כי מהלך זה יביא למיתון וריסון הנסיעה באזורים אלו ולהקטנת הסיכוי להתרחשות תאונות דרכים.

 

About The Author

Related posts